PL / EN
ANN DEMEULEMEESTER OPUSZCZA SWOJĄ MARKĘ

ANN DEMEULEMEESTER OPUSZCZA SWOJĄ MARKĘ

Belgijska projektantka, Ann Demeulemeester opuszcza markę, którą założyła w latach 80. Dowiedzcie się więcej!

Ann Demeulemeester, projektantka z Antwerpii, opusza markę noszącą jej imię, którą założyła w roku 1985.  O swojej decyzji poinformowała przez napisany własnoręcznie list, który wysłała do najważniejszych osób wspierających jej prawie 30-letnią karierę. W tym czasie projektantka stworzyła jeden z najbardziej oryginalnych i wpływowych stylów we współczesnej modzie.

 

Była częścią Antwerpskiej Szóstki, powołanej do życia przez studentów tamtejszej Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1980-81. Była to grupa młodych projektantów, absolwentów Akademii, którzy znacząco wpłynęli na obraz późniejszej mody. Oprócz Ann, tworzyli ją Dries Van Noten, Walter BeirendonckDirk Van SaeneDirk Bikkembergs oraz Marina Yee. Grupa rozwiązała się po kilku latach i każdy z projektantów ruszył w swoją stronę. Nazwisko Demeulemeester szybko stało się rozpoznawalne. Wytworzyła charakterystyczny styl, którego podstawą są przede wszystkim jakościowe materiały, proste, inspirowane męską modą fasony, monochromatyzm, czerń i rockowy klimat. Jej muzą i główną klientką jest Patti Smith. Moda Demeulemeester jest przeznaczona dla pewnych siebie kobiet, posiadających wyrazisty styl, nie zwracających uwagi na szybko mijające trendy.

 

Odejście projektantki zaskoczyło świat mody. Belgijka tłumaczy w liście swoją decyzję tym, że czuje, że osiągnęła już swój cel, który kiedyś sobie postawiła.

 

„Jako młoda dziewczyna, marzyło mi się mieć głos w modzie. Ciężko pracowałam, aby ten cel osiągnąć i teraz czuję, że ta misja została zrealizowana. Zawsze podążałam własną ścieżką.Czuję, że nadchodzi nowy czas zarówno dla mnie, jak i dla marki Ann Demeulemeester. Wydaje mi się, że nadeszła pora, aby nasze drogi się rozeszły.”

 

Anne Chapelle, dyrektor generalny marki, uważa, że firma posiada silną tożsamość i będzie kontynuować wizję Demeulemeester. Zapytana, kto zastąpi miejsce projektantki, odpowiada, że nie planują nikogo szukać, a prace nad kolekcjami będzie prowadzić dobrze wyszkolony przez Ann zespół. Ostatnie bezpośrednie wpływy Demeulemeester na projekty będziemy mieli okazję zobaczyć w lutym, w czasie pokazów na sezon jesień zima 2014.

 

Czy Ann zupełnie odsunie się od projektowania, czy może jeszcze o niej usłyszymy? Jak marka poradzi sobie bez swojej założycielki? Dowiemy się w przyszłości. 

 

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: ann demeulemeester opuszcza markę | odejście ann demeulemeester | ann demeulemeester | antwerpska szóstka |

podobne artykuły