PL / EN
ANJA RUBIK NA OKŁADCE PORTER W OBRONIE OCEANÓW

ANJA RUBIK NA OKŁADCE PORTER W OBRONIE OCEANÓW

Piękna sesja o ważnym przekazie!

ANJA RUBIK W OBRONIE OCEANÓW

Anja Rubik została ambasadorką Parley (For the Oceans) – fundacji, która sama o sobie pisze: „przestrzeń, gdzie twórcy, myśliciele i liderzy działają razem dla podniesienia świadomości na temat piękna i wątłość naszych oceanów oraz współpracują przy projektach, które mogą zakończyć ich niszczenie”. Wśród ambasadorów organizacji znajdują się Stella McCartney, Leonardo DiCaprio, Pharrell Williams, Georgia May Jagger, Chris Hemsworth, January Jones czy Richard Branson. Do tego grona dołączyła również Anja Rubik. Polska topmodelka aktywnie działa w social mediach, a teraz pragnie zwrócić uwagę całego świata, a zwłaszcza branży mody, na problem zanieczyszczenia oceanów poprzez specjalną sesję dla PORTER, magazynu platformy Net-a-porter.

ANJA RUBIK NA OKŁADCE PORTER LATO 2018

Na pierwszy rzut oka można pomyśleć piękna sesja okładkowa z Anją Rubik w letnim klimacie – jest ocean, jest plaża, są sezonowe stylizacje. Tymczasem wystarczy wczytać się w tytuły na okładce magazynu PORTER lato 2018, aby zdać sobie sprawę, że ten edytorial to zdecydowanie coś więcej niż prezentacja trendów w modzie. Tytuł „Into the blue” redakcja rozwija następująco: „Dive into our ocean, fashion & beauty special. Join our global campaign to protect the seas. Meet fashion star turned eco-warrior Anja Rubik”.


Dwie wersje okładek dużo obiecują i w środku jest tylko piękniej. Głównym bohaterem nie jest jednak gwiazda numeru, ale ocean, jego odcienie zmieniające się wraz z porą dnia, transparentność i czystość, którą nie chcemy zaprzepaścić oraz towarzysząca mu fauna i flora. Anja Rubik jest tylko gościem w tym wyjątkowym miejscu, czasowym przybyszem odnoszącym się do przyrody z szacunkiem, który z subtelnością dotyka wszystkiego, z czym się tu styka. Jednocześnie niektóre stylizacje modelki nawiązują do problemów, z którymi styka się tu natura. Raz widzimy Anję w ubraniu imitującym plastik, innym razem jej ciało okala strój przypominający siatkę.

Anja Rubik pozowała przed obiektywem Mario Sorrenti`ego, a przejmujące stylizacje stworzyła Camille Bidault Waddington. Fryzury przygotował Christiaan, natomiast make-up wykreował Aaron de May.

Moda jest drugim, najbardziej szkodliwym przemysłem dla środowiska naturalnego. Mamy nadzieję, że branża mody zacznie jeszcze aktywniej działać na rzecz ochrony środowiska, w tym oceanów. Ukłony dla Anji Rubik!


ZOBACZ: 23 ZRÓWNOWAŻONE MARKI, KTÓRE MUSISZ ZNAĆ

Jutro, 8 czerwca, obchodzimy Światowy Dzień Oceanów. Zachęcamy do aktywnego celebrowania tej daty!

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: okładka | edytorial | PORTER | Zrównoważona moda | Anja Rubik |

podobne artykuły