PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
ANETA KLEJNOWSKA

ANETA KLEJNOWSKA

ZAWÓD

artystka, graficzka, ilustratorka

NARODOWOŚĆ

polska

Aneta Klejnowska - polska artystka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale grafiki, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na wydziale architektury wnętrz oraz Ecole Estienne, paryskiej uczelni, na wydziale ilustracji naukowej.

Swoje doświadczenie zdobywała w Polsce i zagranicą, pracując i kształcąc się między innymi w Nowym Jorku, Londynie i Paryżu. W 2014 roku odbyła staż w Nowym Jorku w jednej z największych firm modowych-AKRIS. W październiku 2016 roku uczestniczyła w prestiżowych warsztatach „Art and Fashion Forum powered by Grażyna Kulczyk", w kategorii ilustracja modowa.


Pracowała i tworzyła ilustracje dla takich marek, jak: Akris, Alpha Industries, Lukullus, Hotel Bristol, Łazienki Królewskie, Wirtualna Polska, Bohoboco, Wysokie Obcasy Extra, Elle, Glamour, Twój Styl, KMag, Label Magazine, Viva Moda, Miłość Kredytowa 9, Mood Scent Bar, Majolika Nieborów, Borjomi, Berenika Czarnota, Łomża Jasne Pełne, Le Collet, Zaquad, Goshico.

W swoich pracach łączy różne techniki i metody artystyczne. Obecnie pracuje głównie w dziedzinie kolażu. Jej prace ukazywały się w takich magazynach i portalach jak: Elle, Glamour, Twój Styl, Wysokie Obcasy Extra, KMag, KukBuk, Label Magazine, Magazyn PANI, Dobre Wnętrze, Architektura Murator, The Fashion Conversation, Lounge Magazine, Kontakt Magazine, Kobieta. pl, Jute Magazine, Czas na Wnętrze.

Brała udział w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.

W 2020 roku stworzyła 2 kolaże inspirowane stylem Agaty Tanter, redaktor naczelnej Lamode.info.


podobne artykuły