PL / EN
STROMBOLI - POKAZ KOLEKCJI ANI KUCZYŃSKIEJ JESIEŃ ZIMA 2012

STROMBOLI - POKAZ KOLEKCJI ANI KUCZYŃSKIEJ JESIEŃ ZIMA 2012

Zapraszamy na wysepkę Stromboli, czyli samo serce kolekcji Ani Kuczyńskiej jesień zima 2012.

Do ostatniej chwili miejsce pokazu kolekcji Stromboli sygnowanej nazwiskiem Ani Kuczyńskiej było owiane nutką tajemnicy. Po pokazie w zeszłym sezonie, który odbył się w sklepowej witrynie przy Mokotowskiej oczekiwania były duże. Modernistyczny Syreni Śpiew w parku przy Szarej bynajmniej ich nie zawiódł. W końcu to najmodniejsze miejsce w mieście, z klimatem i historią. Podobnie jak kolekcja Ani Kuczyńskiej jesień zima 2012. Jaka jest to historia? Miłosna. Ingrid Bergman i Roberto Rossellini to w końcu para wszechczasów, której romans zakwitł na włoskiej Stromboli. A klimat? Elegancki i wysmakowany, delikatny i wdzięczny zupełnie jak styl Isabeli Rossellini, córki słynnego filmowego duetu.

 

Wysepka Stromboli to jednak serce tej kolekcji. Czerń, granat i szary odcień błękitu to wariacja na temat błyszczącego czarnego piasku i skał otaczających bijące serce wysypy, wciąż aktywny wulkan. Każdy element krajobrazu znajduje swój odpowiednik w projektach Kuczyńskiej, struktura użytych tkanin przypomina zastygłą lawę, oksydowane guziki (doskonały detal!) i wężowe, przestrzenne wstawki w sukienkach i płaszczach imitują, jak mówi projektantka, organiczność wyspy.

 

Fani stylu Ani Kuczyńskiej z pewnością jękną z zachwytu oglądając sylwetki nawiązujące do lat 60. i 70. z charakterystycznymi kimonowymi rękawami, oversie’owymi płaszczami związanymi w pasie, wysoką, podkreśloną talią i pięknymi koszulami ze szlachetnych materiałów, delikatnie układających się na ciele.

 

Chapeau bas!

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Ania Kuczyńska | Stromboli | trendy jesień zima 2012 | moda polska |

podobne artykuły