PL / EN
POKAZY KOLEKCJI POLSKICH PROJEKTANTÓW NA IMPREZIE TONI&GUY

POKAZY KOLEKCJI POLSKICH PROJEKTANTÓW NA IMPREZIE TONI&GUY

Na polskim rynku właśnie pojawiła się nowa akademia fryzur prosto z Londynu. Toni&Guy świętowało wejście do Polski wspólnie z polskimi projektantami Agnieszką Maciejak, Mariuszem Przybylskim, Robertem Kupiszem i marką ZUO Corp. Koniecznie zobaczcie relację z tego wydarzenia!

Z okazji wejście na polski rynek akademii stylizacji włosów Toni&Guy z Londynu (akademia związna jest z m.in. London Fashion Week), redakcja LAMODE.INFO zajrzała na premierowy event marki. Imprezę zorganizowano tradcyjnie już chyba w Soho Factory na warszawskiej Pradze. Faktycznie, postindutrialna przestrzeń pozostawia pole do popisu, a Toni&Guy taki popis zdecydowanie dało. Gwoździem programu byli bowiem zaproszeni polscy projektanci - Agnieszka Maciejak, Mariusz Przybylski, Robert Kupisz i ZUO Corp. Każdy pokazał kapsułową kolekcję swojego autorstwa. Na scenie brylowali prowadzący event choreograf Michał Piróg oraz stylista fryzur, który został projektantem i, jednocześnie, doradcą brytyjskiego Toni&Guy w Polsce, Robert Kupisz.

 

Modele Roberta Kupisza na imprezie Toni&Guyfot. Jakub Pleśniarski/ LAMODE.INFO/ Modele Roberta Kupisza na wybiegu z Tony&Guy

 

Co zobaczyliśmy na wybiegu? Cztery kolekcje w odsłonach casual,creative (ten epitet pasował w zasadzie do wszystkich projektów) i glamour. Muzykę nadającą odpowiedni klimat i dynamikę stworzył Charlie Shillings, francuski DJ, współpracujący również z Karlem Lagerfeldem i Cèline.

 

Pokaz otworzyły sylwetki z kolekcji zima 2012 sygnowane nazwiskiem Roberta Kupisza. Rockowe brzmienie, mnóstwo pozytywnej energii i dobra zabawa towarzyszyły jego modelom (m.in. Magdzie Jasek i Patowi Pietrzakowi, twarzy marki Topman) podczas całej prezentacji. Ten luz i dynamika pokazu to inspiracja zaczerpnięta z wybiegów Paul Smith. Świetnie wypadły kultowe już znoszone t-shirty z orłem połączone ze skórzanym dołem i futrzastymi kamizelkami. Nieco inną estetykę prezentowały projekty Agnieszki Maciejak. Tutaj gra toczyła się na poziomie słynnych już legginsów, choć złota sukienka mini nie uszła naszej uwagi. Złoto i czerń zdecydowanie stanowiły bazę całości.

 

Pokaz kolekcji Roberta Kupisza zima 2012fot. Jakub Pleśniarski/ LAMODE.INFO/ Pokaz kolekcji Roberta Kupisza zima 2012 podczas eventu Toni&Guy

 

Zapowiedź jesienno-zimowej kolekcji pokazała marka ZUO Corp. Znów pojawił się mocny kolor (czerwień i granat) tym razem skontrastowany z bielą i czernią. Szczegółem rzucającym się w oczy była spora liczba kieszeni (lubimy takie praktyczne rozwiązania). We wzorach pojawiła się angielska krata, a konstrukcja zachwyciłaby niejednego wybrednego krytyka mody. Całość oscylowała gdzieś między latami 50.tymi, a 60.tymi.

 

ZUO Corp. jesień zima 2012fot. Jakub Pleśniarski/ LAMODE.INFO/ Pokaz kolekcji ZUO Corp. jesień zima 2012

 

Dwie dekady później umiejscowił swoje damsko-męskie modele jesień zima 2012 projektant Mariusz Przybylski. W kolekcji glamour z lat 80.tych zadomowiły się damskie garnitury w męskim stylu i mnóstwo błyszczących kryształków.

 

Mimo różnic w estetyce, polscy designerzy połączyli siły na jednym wybiegu i muszę przyznać, że było to połączenie niezwykle udane. Wygląda na to, że Toni&Guy stanęło na wysokości zadania i z pewnością dodało nam energii na kolejny nadchodzący weekend.

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Toni&Guy | Agnieszka Maciejak | Mariusz Przybylski | Robert Kupisz | ZUO Corp. |

podobne artykuły