Logotyp serwisu lamode.info
POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI LOUIS VUITTON WIOSNA LATO 2012 - POCZTÓWKA Z AFRYKI

POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI LOUIS VUITTON WIOSNA LATO 2012 - POCZTÓWKA Z AFRYKI

Prezentujemy męską kolekcję Louis Vuitton na sezon wiosna lato 2012. Zobaczcie, co proponują Kim Jones i Marc Jacobs.

Wiosenno-letni pokaz męskiej kolekcji Louis Vuitton był ważnym sprawdzianem dla nowego dyrektora wykonawczego, Kima Jones. Wspólnie z dyrektorem kreatywnym, Marc’iem Jacobsem stworzyli projekty, które spodobają się mężczyznom lubiącym podróże, ale niekoniecznie te ekstremalne.  

 

 

Kolekcja to hołd dla swobodnego i niezobowiązującego look’u i niewymuszonej elegancji. Kim Jones postarał się o to, aby znalazły się w niej jego afrykańskie wspomnienia (sam wychował się na Czarnym Lądzie) i niemalże połowę projektów zadedykował kulturze Masajów. Stąd charakterystyczna czerwono-granatowa krata na ogromnych chustach, bermudach i idących z nimi w parze grzecznych koszulach z krótkim rękawem. Jones polubił też krokodylą skórę, z której zrobiono kamizelki i część toreb.

 

 

Część projektów zainspirowała z kolei kultura amerykańskich white collar workers z lat 80-tych. Luźne garnitury, klasyczne białe koszule, casualowe podwinięte nogawki w spodniach i skórzane półbuty to znak firmowy Louis Vuitton. Prócz elegancji, projektanci proponują także nieco sportowego ducha, stąd kurtki bejsbolówki ze ściągaczem i podkreślonymi ramionami czy krótkie tenisowe spodenki z pasującymi do nich trampkami.

 

 

Dominującym dodatkiem jest bez wątpienia torba-walizka, symbol wędrówki. Do niej dołączyły plecione sandałki, okrągłe naszyjniki (hand made z Afryki), niewielkie retro okulary i utrzymane w neutralnej kolorystyce skarpetki, które według Louis Vuitton panowie powinni (o zgrozo!) nosić ze sportowymi sandałami.

 

O tej kolekcji mówi się, że jest wielkim krokiem na przód, wygląda więc na to, że Kim Jones sprostał oczekiwaniom  wymagającej branży. Z takim następcą Marc Jacobs może z czystym sumieniem zająć się marką Dior.

 

tagi: moda męska | trendy wiosna lato 2012 | kolekcja | pokaz mody | LOUIS VUITTON |

podobne artykuły