Logotyp serwisu lamode.info
POKAZ KOLEKCJI ANNY PONIEWIERSKIEJ IN BLOOM 2012

POKAZ KOLEKCJI ANNY PONIEWIERSKIEJ IN BLOOM 2012

14. listopada LAMODE.INFO gościło na pokazie kolekcji Anny Poniewierskiej In bloom 2012. Zobaczcie, co pokazała kolejna zdolna polska projektantka.

Ciemna wielka hala studia filmowego Tęcza sprawia na pierwszy rzut oka dość ponure wrażenie. Jednak Anna Poniewierska, stylistka, która stała się projektantką, dostrzegła w niej potencjał i tam zdecydowała się pokazać swoją najnowszą kolekcję zatytułowaną In bloom 2012.

 
Najpierw wyświetlono film. Film zmysłowy, cudownie operujący barwą, rytmiczny i hipnotyzujący. W roli głównej jedna z najbardziej charakterystycznych polskich modelek, rudowłosa Magdalena Jasek. Po takim wstępie spektakl Anny Poniewieskiej mógł się rozpocząć na dobre. Każdy najdrobniejszy szczegół był idealnie dopracowany, modelki dobrane do projektów, a projekty do modelek (co, wbrew pozorom, nie zdarza się u nas zbyt często). Do tego jasny koncept i awangardowy przekaz zupełnie jakby projektantka przeniosła nas na wybieg Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii.

 

 

fot. Jakub Pleśniarski/ LAMODE.INFO/ Pokaz kolekcji Anny Poniewierskiej In bloom 2012fot. Jakub Pleśniarski/ LAMODE.INFO/ Pokaz kolekcji Anny Poniewierskiej In bloom 2012

 

 

Jak widzi wiosnę i lato 2012 Anna Poniewierska? W kolekcji pojawiła się baskinka (Ania Kuczyńska też nie mogła jej się oprzeć), która na światowych wybiegach nie widziana była od lat 80-tych, a teraz triumfalnie powraca i podkreśla kobiecą talię. Projektantka utrzymała ją, podobnie jak całą kolekcję, w minimalistycznym tonie. W jej awangardowym prêt-à-porter pojawiły się również proste skórzane topy, ołówkowe spódnice i luźne garniturowe spodnie.

 

Zaskakującym odkryciem były sukienki maxi, proste i skromne z przodu, z tyłu zdekonstruowane, powycinane, udrapowane i przepięknie eksponujące plecy. U Poniewierskiej nawet w najprostszym projekcie widać projektancką pracę i bardzo dobrą znajomość kroju (ulubiony zabieg? Tworzenie origami).

 
Zgodnie z tytułem kolekcji zakwitł także wzór – dominowały batik i geometryczne, przenikające się kwiatowe printy.

 
Brawo!


 

tagi: Anna Poniewierska | In bloom | trendy wiosna lato 2012 | moda polska | kolekcja |

podobne artykuły