PL / EN
FASHION WEEK POLAND PAŹDZIERNIK 2012 - POKAZ KOLEKCJI MALDOROR WIOSNA LATO 2013

FASHION WEEK POLAND PAŹDZIERNIK 2012 - POKAZ KOLEKCJI MALDOROR WIOSNA LATO 2013

Pokaz Maldorora wiosna lato 2013 był najgłośniej komentowanym wydarzeniem Fashion Week Poland w Łodzi. Dlaczego? Sprawdźcie naszą relację!

Na ten pokaz czekaliśmy z niecierpliwością. I bynajmniej nie z powodu prasowych newsów dotyczących rzekomej modelki. Awangardowy projektant, który do tej pory co sezon błyszczał w OFFie, przeniósł się na Główną Aleję. W strefie OFF dojrzewał i z roku na rok prezentował coraz bardziej komercyjne i dojrzałe kolekcje, inspirując się bliskimi mu motywami. Była już Czarna Madonna, mroczny gotyk, Święta Magdalena i techno Berlin.

 

W kolekcji wiosna lato 2013 Maldoror również nie ukrywał swojej fascynacji Berlinem. Tym razem pojawiły się impresje na temat berlińskich imprez i niekoniecznie poprawnych politycznie używek. Cały pokaz jak zwykle był bowiem manifestem i performance’m autora. Maldoror ma coś do powiedzenia i nie boi się tego mówić wprost, a każde swoje „przemówienie” dokładnie opracowuje.

 

W Alei Głównej zabrzmiała muzyka, która towarzyszy Maldorowi przez ostatni rok. Wspólnie ze znajomym didżejem przygotowali miks podporządkowany regułom pokazu i miejsca.

 

Sama kolekcja była w stu procentach w stylu awangardowym. Bazując na sztucznych materiałach (nylon i poliester kontra czarna skóra) designer stworzył luźne, zwiewne sukienki, półprzeźroczyste szorty, przestrzenne kurtki i żakiety. Kolekcję podzielił kolorystycznie na trzy części – otwierającą czerń, srebro i zamykającą całość biel.

 

Reklama:

Słon Torbalski

 

Maldoror potrafi mistrzowsko połączyć komercję ze sporą dawką awangardy. I za to niezmiennie go podziwiamy.  

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Maldoror | Fashion Week Poland 2012 | Fashion Week Poland | FashionPhilosophy Poland 2012 | trendy wiosna lato 2013 |

podobne artykuły