PL / EN
FASHION WEEK POLAND KWIECIEŃ 2013 - THUNDER BLOND JESIEŃ ZIMA 2013

FASHION WEEK POLAND KWIECIEŃ 2013 - THUNDER BLOND JESIEŃ ZIMA 2013

Thunder Blond to projekt, po którym można się spodziewać wiele. Czy w sezonie jesień zima 2013 równie pozytywnie nas zaskoczył?

Nazwany poniekąd objawieniem zeszłego sezonu polskiego Fashion Weeka w Łodzi, Thunder Blond bardzo wysoko postawił sobie poprzeczkę. Maciek Banasiak swój debiut oparł na całkiem niezłym pret-a-porter, a jego słynne bluzy z motywem wieńca laurowego szybko zaadaptowała polska ulica (sama Anja Rubik pojawiła się kilka razy w Thunder Blond).

 

W sezonie jesień zima Thunder Blond odchodzi jednak od typowego pret-a-porter, a jego inspiracje sięgają sztuki i kultury Czarnego Lądu. Kolekcja 75000 Adinkra zaserwowana przy akompaniamencie mocnego brzmienia zmiksowanego z afrykańskimi pieśniami jest inspirowana pracami Basquiata. Gdzieś na stylu Paryża i afrykańskich wierzeń Maciek Banasiak zaproponował trzy odsłony kolekcji podzielone według wzoru, faktury i koloru. Na pierwszy ogień poszło moro – pojawiły się parki z wykończeniem w charakterystyczny wzór, dresowe spodnie z kieszeniami odsłaniającymi rąbek moro i udrapowane z militarnych chust turbany.

 

Thunder Blond jesień zima 2013fot. Jakub Pleśniarski/LAMODE.INFO/ Thunder Blond jesień zima 2013

 

W odsłonie drugiej pojawiła się mocny, ostrzegawczy pomarańcz, nieco bardziej nawiązujący do tętniącego życiem wielkiego miasta niż dzikich afrykańskich plemion. Pikowania na ramionach obszernych kurtek, siatka zastępująca top, asymetryczne płaszcze z czarną lamówką w kontraście do neonowej pomarańczy kształtują styl Thunder Blond. Podobnie jak trzecia część kolekcji bazująca na głębokiej czerni i złotych akcentach – zasłonięte wojowniczo twarze, zdublowane złote zipy na czapkach, spodniach i maskach robiły dość mocne, buntownicze wrażenie.

 

Czy Maciek Banasiak jest w stanie sprostać nieco skostniałym normom polskiej mody i wyjść poza awangardę mody w wydaniu nieco młodszym? Na razie ma sporo pomysłów i ciekawych inspiracji. Będziemy śledzić! 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

POKAZ CHANEL MÉTIERS D’ART 2021/22

tagi: Kamil Sobczyk | Fashion Week Poland 2013 | Fashion Week Poland | FashionPhilosophy Poland 2013 | trendy jesień zima 2013 | OFF Out of Schedule |

podobne artykuły