PL / EN
FASHION WEEK POLAND ŁÓDŹ KWIECIEŃ 2012 - POKAZ KOLEKCJI BERENIKI CZARNOTY - SURFERKA W DZIANINIE

FASHION WEEK POLAND ŁÓDŹ KWIECIEŃ 2012 - POKAZ KOLEKCJI BERENIKI CZARNOTY - SURFERKA W DZIANINIE

Kalifornijski surfing w swetrze? Takie rzeczy tylko u Bereniki Czarnoty, w pokazie jej kolekcji Big Blue jesień zima 2012 podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland Łódź.

Berenika Czarnota to projektantka, którą można nazwać polską odpowiedzią na design Kate i Laury Mulleavy, czyli marki Rodarte. Projektantka uważa dzianinę za jeden z najbardziej plastycznych materiałów, a jej dzianinowe perełki to bardzo dobrej jakości casual.

 

Wierna swojej estetyce Berenika nie zaskoczyła, jednak kolekcja Big Blue należy do zdecydowanie najciekawszych. Wielki błękit, który zainspirował projektantkę, wiążę się z jej pasją do surfingu. Na fali stworzyła więc delikatne, luźne sukienki, dziergane bikini, sportowe ortalionowe płaszcze i swetry z numerami.

 

Stonowana kolorystka w odcieniach morskiej bryzy i beżowego piasku sprawia, że projekty zyskują na uniwersalności. Opowieść o surferce, którą snuła dziś Berenika Czarnota bardzo przypadła nam do gustu. A co Wy sądzicie o tej kolekcji?

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Fashion Week Poland 2012 | FashionPhilosophy Fashion Week Poland Łódź 2012 | Fashion Week Poland | Berenika Czarnota |

podobne artykuły