PL / EN
DOLCE & GABBANA SKAZANI ZA FAŁSZOWANIE DEKLARACJI MAJĄTKOWYCH

DOLCE & GABBANA SKAZANI ZA FAŁSZOWANIE DEKLARACJI MAJĄTKOWYCH

440 milionów Dolarów. Tyle właśnie będą musieli zapłacić Domenico Dolce i Stefano Gabbana za składanie fałszywych deklaracji majątkowych. Dowiedzcie się więcej!

Moda to nie tylko poszukiwanie piękna i kreowanie trendów, ale przede wszystkim bardzo opłacalny biznes, o czym przypominają nam liczne, częstokroć ciągnące się latami, finansowe spory i sądowe utarczki dotykające nawet prawdziwych gigantów branży.

 

 

Wszystko wskazuje na to, że na bakier z prawem są także należący do ścisłej czołówki najbardziej wpływowych kreatorów Domenico Dolce i Stefano Gabbana. Jakiś czas temu włoski duet projektantów został oskarżony o liczne oszustwa podatkowe - sięgające kwotą nawet 416 milionów Euro (533 milionów $) - związane ze sprzedażą marek Dolce & Gabbana i D&G luksemburskiemu holdingowi Gado Srl. Mimo legalności całej operacji policja zarzuciła designerom, że Gado stworzone zostało wyłącznie w celu szybkiego przeniesienia własności obu firm, co miało na celu uniknięcie wysokich podatków korporacyjnych obowiązujących we Włoszech.

 

 

Sprawa trafiła oczywiście zarówno do sądu, jak i do organów wyjaśniających włoskiej Komisji Podatkowej, która w zeszłym tygodniu, po paru latach prowadzenia śledztwa, wydała wyrok nakładający na Domenico i Stefano obowiązek zapłacenia rekordowej grzywny w wysokości 343,4 milionów Euro (440 milionów $)! Jest to decyzja drugiej instancji, i choć broniącym od początku swojej niewinności projektantom przysługuje od niej jeszcze jedno odwołanie, wszystko wskazuje na to, że ostatecznie będą zmuszeni zapłacić karę Komisji.

 

Dolce & Gabbana skazani za oszustwa finansowefot. Mark Seliger/Dolce & Gabbana interview for GQ 2005/ Dolce & Gabbana skazani za oszustwa podatkowe

 

Równolegle do postępowania przed organami podatkowymi przeciwko Domenico Dolce i Stefano Gabbana toczy się także postępowanie sądowe, w którym oskarżeni są oni o unikanie płacenia podatków i składanie fałszywych zeznań majątkowych.

 

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Dolce & Gabbana | D&G | Domenico Dolce | Stefano Gabbana | oszustwa podatkowe sławnych ludzi |

podobne artykuły