PL / EN
3. EDYCJA WARSAW FASHION FILM FESTIVAL

3. EDYCJA WARSAW FASHION FILM FESTIVAL

Przed nami kolejna edycja Warsaw Fashion Film Festival, czyli jedynego w Polsce wydarzenia poświęconego zjawisku filmu modowego. Dowiedzcie się więcej.

Zbliża się trzecia edycja wydarzenia, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Pomada Fashion Office. Warsaw Fashion Film Festival jest pierwszym tego typu projektem w Polsce, który został poświęcony w całości zjawisku filmu modowego. Co więcej, zaledwie po kilku latach istnienia otrzymał Doskonałość Mody Twojego Stylu w kategorii Wydarzenie Modowe 2013 roku.

 

W programie festiwalu znalazły się zarówno pełnometrażowe dokumenty, jak i krótkie etiudy, które będziemy mieli okazję zobaczyć w Multikinie Złote Tarasy. Wśród nich m.in. „Mademoiselle C” poświęcony postaci Carine Roitfeld, „About Face: Supermodels Then and Now”, portretujący byłe modelki, takie jak m.in. Christy Turlington, Carmen Dell'Orefice czy Jerry Hall, „Bill Cunningham New York”, prezentujący sylwetkę znanego dziennikarza i fotografa The Times Style,  „Girl Model” - o początkach kariery w modelingu czy „Dressed” - o aspirującym do nowojorskiego świata mody młodym projektancie.

 

Wydarzeniu będą towarzyszyć również pokazy filmów niekomercyjnych, takich jak: „Models: The Film”, „Carnet de Route” oraz „Fashion Week International” (projekcje odbędą się na ul. Mysiej 3, a wstęp na nie jest bezpłatny). W ramach festiwalu organizowany jest także konkurs etiud filmowych dla młodych twórców. Zostaną one pokazane podczas gali finałowej w dniu 7 marca. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody oraz spotkają się z Diane Pernet, znaną krytyczką mody, twórczynią bloga A Shaded View of Fashion oraz pomysłodawczynią i organizatorką festiwalu A Shaded View on Fashion Film (ASVOFF). Pernet będzie gościem specjalnym tegorocznej edycji wydarzenia.

 

Festiwal będzie trwał od 4 do 9 marca. Koniecznie zanotujcie tę datę!

 

 

 

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Warsaw Fashion Film Festival | 3. edycja Warsaw Fashion Film Festival | Diane Pernet |

podobne artykuły