PL / EN
„PARALLEL CONTRASTS”  - WYSTAWA POŚWIĘCONA TWÓRCZOŚĆI KARLA LAGERFELDA

„PARALLEL CONTRASTS” - WYSTAWA POŚWIĘCONA TWÓRCZOŚĆI KARLA LAGERFELDA

W zeszłym tygodniu otwarto wystawę „Parallel Contrasts”, która została w całości poświęcona twórczości Karla Lagerfelda. Dowiedzcie się więcej!

Wyobraźcie sobie przez chwilę, że macie możliwość eksploracji umysłu wielkiego kreatora mody, Karla Lagerfelda. Okazuje się, że dzięki unikalnej wystawie jego prac będziemy mieli możliwość zagłębienia się w arkana artystycznych inspiracji, które przyczyniły się do kreacji niesamowitych kolekcji mistrza.

 

 

Co więcej, całość ekspozycji pokazana jest  na ogromnej przestrzeni  (15000 metrów kwadratowych),  umożliwiającej dostęp do  ponad 400 inspirujących prac autorstwa ikony mody, wśród których znajdziemy m. in. fotografie, grafiki, modele scenografii, filmy, prototypy kolekcji couture Chanel jesień 2014 oraz niezwykle cenną kolekcję plakatów vintage.

 

 

Sam zainteresowany podkreśla, że wystawa została utrzymana w zgodzie z jego życiowym credo:Mam niezwykłą możliwość tworzenia w życiu rzeczy, które mnie najbardziej interesują, a są nimi fotografia, moda oraz książki.”

 

 

Ekspozycja poświęcona Lagerfeldowi ma charakter migawkowy i pokazuje bezgraniczną energię twórczą mężczyzny we wszystkich aspektach jego działalności. Sam twierdzi, że jest to jedynie próbka jego prac, a ze względu na swój wielopoziomowy charakter, daje możliwość pokazania wielu twarzy i tym samym zaprezentowania swojej złożonej osobowości. W odpowiedzi na pytanie dotyczące zadowolenia z efektów wystawy, oczywiście uzyskujemy wymijającą odpowiedź. Nic w tym dziwnego, gdyż nie od dziś wiadomo, że Lagerfeld jest typowym perfekcjonistą i pracoholikiem.

 

 

Warto podkreślić, że wystawa została stworzona we współpracy z samym projektantem, a jej kuratorami  zostali  Gerhard Steidl i Eric Pfrunder.

 

 

Ekspozycję można obejrzeć w muzeum w Essen od 15 lutego do 11 maja 2014.  Zapraszamy do eksploracji twórczego wszechświata Karla Lagerfelda!

 

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: parallel contrasts | Lagerfeld | Essen | wystawa parallel contrasts | wystawa lagerfelda | Gerhard Steidl | Eric Pfrunder | Karl Lagerfeld |

podobne artykuły