lamode > INFO > RYNEK > WRANGLER EUROPE NAGRODZONY NA FESTIWALU CANNES LIONS 2011
Lamode.info

WRANGLER EUROPE NAGRODZONY NA FESTIWALU CANNES LIONS 2011

WRANGLER EUROPE NAGRODZONY NA FESTIWALU CANNES LIONS 2011

Dodane przez Katarzyna T.
07 Lipiec '11

Wrangler popisał się imponującym hat-trickiem i już trzeci rok z rzędu zgarnął nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Reklamy Cannes Lions. Kultowa marka odzieży dżinsowej została w czerwcu nagrodzona w kategorii Outdoor oraz Print za ekscytującą kampanię Stunt – najnowszą odsłonę serii reklamowej We Are Animals.

 

Bohaterami kampanii Stunt, do której zdjęcia wykonała znana fotograf Cass Bird na terenie legendarnych Paramount Studios w Los Angeles, są prawdziwi hollywoodzcy kaskaderzy przeskakujący przez szyby, uskakujący przed eksplozjami i stający w płomieniach. Podczas przygotowywania zdjęć nie korzystano z technik grafiki komputerowej: pokazane na nich niebezpieczne sytuacje są w 100% autentyczne, co sprawia, że papier wręcz ocieka tak charakterystyczną dla marki Wrangler adrenaliną.

 

Zdobywając nagrody w tegorocznej edycji Cannes Lions, Wrangler dokonał tego, czego nie udało się osiągnąć jeszcze żadnej marce dżinsowej: trzeci rok z rzędu został uhonorowany na najbardziej prestiżowym festiwalu reklamy na świecie. Kampania Stunt zdobyła srebro w kategorii Outdoor za imponujące billboardy oraz srebro w kategorii Print za śmiałą realizację, która wyróżniała się na tle innych, bardziej konwencjonalnych reklam modowych.

 

W zeszłym roku marka Wrangler zdobyła nagrodę za kampanię Red złożoną z ekspresyjnych zdjęć półnagich kobiet i mężczyzn w kłębach czerwonego kurzu. Rok wcześniej natomiast została nagrodzona za zdjęcia rozpoczynające cykl We Are Animals autorstwa Ryana McGinleya, które przedstawiały młodych ludzi na łonie natury, przyłapanych w ciemnościach niczym dzikie zwierzęta.

 

Wrangler znalazł się również w gronie kandydatów do nagrody za prace wykonane w technice cyfrowej: kampanię Stunt, kolekcję wiosna–lato 2011 Worn Across America oraz linię premium Blue Bell. Oprócz sukcesu w Cannes Wrangler został także nominowany w zeszłym tygodniu do nagrody Most Innovative Marketing na Global Fashion Awards. Zwycięzców poznamy jesienią.

 

Bardzo się cieszymy, że nasze innowacyjne, kreatywne działania są doceniane i nagradzane przez branżę reklamową. Zdobycie nagrody na Cannes Lions po raz trzeci z rzędu to coś, co zdarza się niezwykle rzadko. Jesteśmy teraz najczęściej nagradzaną marką odzieży dżinsowej za działania reklamowe i cyfrowe w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Będziemy w dalszym ciągu starać się odkrywać nowe obszary kreatywności, by docierać do naszych konsumentów – komentował zwycięstwo marki Adam Kakembo, Dyrektor do spraw marketingu Wrangler EMEA.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja