lamode > INFO > RYNEK > LACOSTE ROZPOCZYNA CZWARTĄ ODSŁONĘ PROJEKTU „SAVE YOUR LOGO”
Lamode.info

LACOSTE ROZPOCZYNA CZWARTĄ ODSŁONĘ PROJEKTU „SAVE YOUR LOGO”

LACOSTE ROZPOCZYNA CZWARTĄ ODSŁONĘ PROJEKTU „SAVE YOUR LOGO”

Dodane przez Katarzyna T.
10 Marzec '11

To już czwarty projekt Save Your Logo inicjowany przez markę Lacoste – organizowano je już między innymi w Chinach. Tegoroczna inicjatywa ma miejsce na południu półwyspu Floryda, w Parku Narodowym Everglades – zaangażowano w nią takie instytucje, jak Uniwersytet Floryda (UF), Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP) i grupę badaczy specjalistów zajmujących się krokodylami i aligatorami z Międzynarodowej Unii Ochrony Środowiska (IUCN). Celem jest polepszenie warunków odnowy ekosystemu krokodyli i aligatorów na Florydzie, w rejonie Everglades.

 

Krokodyle i aligatory mają bardzo ważną rolę w biosferze Parku Narodowego. Wstrząs, który wywołują u nich burzliwe zmiany w ekosystemie zarówno na Florydzie, jak i na całym świecie, zagraża stabilności biologicznej Everglades – dlatego też gatunki te objęte są specjalną ochroną.

 

Ze względu na szczególne zainteresowanie krokodylami, Lacoste postanowił udostępniać wyniki badań w Internecie. Dzięki powszechnej dostępności takich portalów jak Facebook, Twitter oraz Youtube każdy będzie mógł obserwować specjalistów z Parku Narodowego Everglades i kibicować im w ich codziennej pracy.

 

Nie mogę wyrazić, jak bardzo cieszy mnie zaangażowanie Lacoste w projekty ekologiczne – komentował Christophe Chenut, dyrektor generalny marki – Nowością jest zaangażowanie szerszej publiki w nasze działania, co możemy uczynić dzięki takim portalom jak Facebook, Twitter czy Youtube.

 

Lacoste już od ponad dwóch lat oficjalnie wspiera pro-ekologiczne akcje, będąc jednym z czołowych przedstawicieli projektu Save Your Logo. Ta organizacja zajmuje się angażowaniem marek, mając w swoim logo zwierzęta, w ochronę i opiekę, przede wszystkim nad gatunkami, którym grozi wyginięcie. Lacoste, w ciągu ostatnich dwóch lat, poza krokodylami i aligatorami, wziął pod swoją opiekę także kajmany i gawiale. Inne projekty, inicjowane przez tę światowej sławy markę, prowadzone są w Nepalu, w dolinie rzeki Ganges, w Kolumbii w tropikalnej dżungli wokół Orinoco oraz w Chinach.

TAGI:     eko | rynek | marka | Lacoste
Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja