PL / EN
GENIALNA PHOEBE PHILO ODCHODZI Z CELINE?

GENIALNA PHOEBE PHILO ODCHODZI Z CELINE?

Według wielu źródeł, LVMH prowadzi rozmowy z projektantami, którzy mieliby zastąpić Philo na stanowisku dyrektora kreatywnego. Dom mody zaprzecza.

Według wielu źródeł, LVMH prowadzi rozmowy z projektantami, którzy mieliby zastąpić Philo na stanowisku dyrektora kreatywnego. Dom mody zaprzecza.

CELINE: PHEOBE PHILO ODCHODZI ZE STANOWISKA

LVMH prowadzi rozmowy z projektantami, którzy mieliby zastąpić dyrektor kreatywną Celine, Phoebe Philo, i odbudować cały zespół projektowy po jej ewentualnym odejściu, informują niezależne źródła.

Rozmowy trwają od kilku miesięcy, podaje anonimowo jedno z nich. Jednak grupa marek luksusowych LVMH, do której należy francuski dom mody, zajmuje odmienne stanowisko: kategorycznie zaprzeczamy informacjom o odejściu Philo z Celine, komentuje rzecznik prasowy konglomeratu. Spekulacje zmusiły go już do publikacji wewnętrznego wideo, potwierdzającego oddanie Philo wobec marki. Mimo to LVMH nie zaprzecza w kwestii rozmów kwalifikacyjnych, które mają na celu wyłonienie jej następcy.

PHOEBE(fot. Phoebe Philo/Instagram)

CELINE: KTO ZASTĄPI PHOEBE PHILO?

Inne źródła informują o potencjalnych kandydatach – m.in. byłej dyrektor projektowej w marce Stella McCartney, Natasy Cagalj, która obecnie pracuje dla Ports 1961 i prezentuje podobną estetykę do Philo. Brany pod uwagę jest także Michael Rider, którego konto na LinkedIn informuje, że zarządza linią ready-to-wear w Celine, chociaż rzecznik prasowy nie potwierdził, że projektant jest wciąż związany z marką. Innym nazwiskiem, które pojawia się na ustach przemysłu modowego, jest Ilaria Icardi, główna designerka w domu mody Victorii Beckham, która wcześniej zajmowała stanowisko dyrektora projektowego zarówno w Yves Saint Laurent, jak i Celine.

POWIĄZANE: NAJWIĘKSZE KONGLOMERATY MODOWE NA ŚWIECIE - KTO NALEŻY DO KOGO?

SUKCESY PHILO W CELINE

Od kiedy po trzyletniej przerwie, spowodowanej chęcią skupienia się na rodzinie,  wstąpiła w szeregi  Celine w 2008 roku, Phoebe Philo z kulejącej marki stworzyła autorytet w świece mody. Projektantka, która ukończyła prestiżową Central Saint Martins w Londynie, stoi również za designem kilku it bags. Jej sukces potwierdzają statystyki - przez niespełna dziesięć lat swojej pracy pomogła poprawić wyniki sprzedażowe luksusowego brandu z 200 do 700 mln euro w skali roku.

PHOEBE(fot. Phoebe Philo/Instagram)

PHOEBE PHILO: ŚCIEŻKA ZAWODOWA

Studiowała razem ze Stellą McCartney i poszła w jej ślady, kiedy ta podjęła pracę na stanowisku dyrektora kreatywnego Chloe w 1997 roku. Kiedy McCartney odeszła, aby otworzyć własną markę modową, Philo została, zasiadając w jej fotelu w 2001 roku. 5 lat później, kiedy opuszczała dom mody, miała na koncie fantastyczne wyniki finansowe marki. Faktem jest, że Phoebe należy do generacji młodych projektantek, które kluczowe doświadczenie zawodowe doświadczenie zdobyły właśnie w domu mody Chloe - obok Stelli McCartney, Hannah MacGibbon, Clare Waight Keller i Natachy Ramsey Levi, która swoją pierwszą kolekcję zaprezentowała w ubiegłym miesiącu podczas paryskiego tygodnia mody.

POLECAMY: CELINE WIOSNA LATO 2018 - SYLWETKI I RECENZJA POKAZU

PHOEBE(fot. Phoebe Philo/Instagram)

CELINE: HISTORIA MARKI

Założona w 1945 roku marka z obuwiem dziecięcym Celine Vipiana, wkrótce rozszerzyła swoją działalność na odzież damską ready-to-wear oraz akcesoria, a w 1996 została zintegrowana z konglomeratem marek luksusowych LVMH. Marka jest często podawana za przykład cierpliwości inwestorów, która okazała się niezbędnej do ożywienia francuskiego brandu. Chociaż Celine za przewodnictwa Michaela Korsa mogła cieszyć się sporym sukcesem (1997-2004), do momentu objęcia stanowiska przez Philo w 2008 roku, nigdy się szczególnie nie wyróżniała. Być może, po blisko 10 latach, projektantka również gotowa jest na następny krok.

W galerii poniżej znajdziecie najnowszą kolekcję Phoebe Philo dla domu mody Celine!

video

SAINT LAURENT JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: PHOEBE PHILO | CELINE | NEWS | BIZNES | Phoebe Philo |

podobne artykuły