lamode > INFO > RYNEK > CATHY HORYN ODCHODZI Z THE NEW YORK TIMES
Lamode.info

CATHY HORYN ODCHODZI Z THE NEW YORK TIMES

CATHY HORYN ODCHODZI Z THE NEW YORK TIMES

Dodane przez Ismena Dąbrowska
31 Styczeń '14

Już od momentu spekulacji na temat nowego dyrektora domu mody Yves Saint Laurent była najbardziej zagorzałą przeciwniczką Hediego Slimane. Nie zmieniła zdania, gdy ostatecznie to on został wybrany na następcę Stefano Pilatiego. Cathy Horyn, jedna z najsłynniejszych krytyczek mody, dała się poznać wśród szerszego grona czytelników, gdy skrytykowała pierwszą kolekcję Francuza dla tej słynnej marki. Media na całym świecie rozpisywały się o tym jak bardzo dotknęło to projektanta, który nie zaprosił dziennikarki na swój kolejny pokaz i wysłał jej otwarty list z zapewnieniami, że nigdy nie dostanie już miejsca na każdym kolejnym.

 

Dziś wieczorem ogłoszono, zaskakującą decyzję – Cathy Horyn pisząca dla The New York Times od 1999 roku zrezygnowała ze stanowiska! Jednak jak wyjaśniono w oficjalnym oświadczeniu - ku temu miała bardzo osobiste powody. Wszystko po to by móc poświęcić jak najwięcej czasu swojemu partnerowi Artowi Ortenbergowi, który zmaga się z problemami zdrowotnymi.

 

Jej odejście zbiegło się w czasie ze zmianami w The New York Times. M.in. jesienią jej ówczesny redakcyjny kolega, Eric Wilson objął stanowisko w In Style.

 

Co myślicie o tym odejściu?

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja