lamode > INFO > RYNEK > CALZEDONIA PLANUJE PRZEJĘCIE LA PERLA
Lamode.info

CALZEDONIA PLANUJE PRZEJĘCIE LA PERLA

CALZEDONIA PLANUJE PRZEJĘCIE LA PERLA

Dodane przez Katarzyna Filcek
10 Maj '13

Czy tradycyjnie pojmowany luksus stoi w sprzeczności z planami ekspansji i nowoczesnego rozwoju firmy? Wiele na to wskazuje. Popularna włoska sieć sklepów Calzedonia, specjalizująca się w sprzedaży rajstop oraz kostiumów kąpielowych, już wkrótce może przejąć znaną wszystkim miłośnikom mody i ekskluzywnej bielizny markę La Perla.

 

 

Choć ręcznie wykonywane, pięknie zaprojektowane biustonosze i gorsety La Perla od blisko 60 lat cieszą się dużą popularnością wśród zamożnych Europejczyków, firma potrzebuje wsparcia finansowego by rozszerzyć swoje rynki zbytu. Dlatego też, we wspólnym oświadczeniu, które we wtorek wydali przedstawiciele obydwu marek, oprócz planów fuzji znalazło się także oświadczenie o planowanym wejściu La Perla do Azji, Rosji czy Ameryki Łacińskiej. Otwarcie ponad 160 nowych salonów w przeciągu najbliższych 3 lat, miałoby ostatecznie zniwelować problemy finansowe, z którymi firma boryka się już od paru lat.

 

Calzedonia planuje przejęcie La Perla

fot. materiały prasowe/La Perla od lat specjalizuje się w produkcji luksusowych gorsetów


Choć zarówno Calzedonia, jak i La Perla posiadają włoskie korzenie, pierwsza uchodzi za giganta mody masowej, druga zaś za ostoję tradycyjnego i ekskluzywnego bieliźniarstwa. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy zmiana właściciela odbije się na charakterze marki, można jednak podejrzewać, że przejęcie La Perla na trwałe zmieni kształt tego sektora branży.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja