lamode > INFO > RYNEK > AKCJA „BĄDŹ ORYGINALNA! NIE KUPUJ PODRÓBEK!”
Lamode.info

AKCJA „BĄDŹ ORYGINALNA! NIE KUPUJ PODRÓBEK!”

AKCJA „BĄDŹ ORYGINALNA! NIE KUPUJ PODRÓBEK!”

Dodane przez Ismena D.
04 Wrzesień '12

Według badań przeprowadzonych przez instytut SMG/KRC dla Grupy Allegro (2011 r.)43% badanych Polaków przyznało, że kupiło już kopię oryginału, a 30% z nich w dodatku było tego świadomych. A co za tym idzie aż 28% z naszych rodaków nie widzi niczego nieetycznego w handlu podróbkami, a jedynie 18% uważa, że sprzedaż podrabianych towarów powinna być karalna.

 

Dlatego nie powinno nas dziwić, że rynek podróbek w Polsce stanowi znaczący obszar całego handlu, bo wart jest aż 830 mln dolarów! Mowa tu głównie o markach luksusowych, których fałszywki na całym świecie cieszą się niesłabnącą popularnością. Najczęściej podrabiane są torebki, paski i portfele znanych domów mody m.in. Chanel, Dior, Dolce&Gabbana, Louis Vuitton, Prada czy Hermes oraz produkty sportowych marek m.in. Adidasa czy Nike.


Patrząc na tak mocne dowody nie powinna nikogo dziwić akcja, która ruszyła 3 września. Mowa o pierwszej ogólnopolskiej kampanii przeciw towarom podrabianym „Bądź oryginalna! Nie kupuj podróbek!” zorganizowanej przez portal modaulica.pl. Projekt wsparli znani polscy projektanci oraz nasze rodzime marki: Robert Kupisz, duet Paprocki&Brzozowski, Goshico, Lilou, Viola Lee, Trash, Karina Królak, a dołączyli do nich także Joanna Horodyńska, dom handlowy VitkAc oraz Urząd Patentowy RP.


Kampania poświęcona jest przeciwdziałaniu coraz powszechniejszemu kupowaniu podróbek, ale także promocji dokonywania świadomego wyboru oryginalnych egzemplarzy. W ramach akcji prowadzone będą działania promocyjne i edukacyjne, a ich kulminacją będzie Dzień Bez Podróbek.

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja