PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
ZUHAIR MURAD HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2014

ZUHAIR MURAD HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2014

Fantazja na temat ogrodu pełnego kwiatów przeniesiona na delikatne tkaniny sukien z kolekcji haute couture Zuhaira Murada. Zobaczcie jego najnowsze wiosenno-letnie propozycje!

Kolekcja haute couture libańskiego projektanta Zuhaira Murada jest fantazją na temat ogrodu pełnego kwiatów, przeniesionego na delikatne tkaniny jego sukien. W projektach odnajdziemy kształty róż, kamelii, peonii oraz wijące się liście. Projektant do krainy flory wprowadza również element fauny i tak na niektórych kreacjach pojawiają się wzory zwierzęce: zebra, pantera czy pióra.

 

W projektach Murada nie odnajdziemy nowatorskich rozwiązań i fasonów, jednak jego kreacje są idealną i bezpieczną propozycją na czerwony dywan. Libańczyk znakomicie potrafi podkreślić wyjątkowość damskiej sylwetki. Suknie jego autorstwa są kwintesencją kobiecości i elegancji. Delikatne tkaniny oraz kolory nie przytłaczają, a uwydatniają urodę, natomiast bogate zdobienia z mieniących się kamieni dodają blasku. Kobiece fasony, na które składają się przede wszystkim długie, lekkie suknie z tiulu, projekty w stylu New Look oraz eleganckie kombinezony i damskie garnitury uwydatniają przede wszystkim talię, głęboki dekolt oraz podkreślają biodra. Dodatkowo efekt ten zostaje zaakcentowany przez powtarzający się we wszystkich projektach złoty pasek w kształcie liści.

 

Kolekcja Zuhaira Murada wykorzystuje przede wszystkim rozbielone i pudrowe odcienie błękitu, żółci, różu, fioletu oraz beżu. Występują też projekty w bieli, czerni oraz złocie.

 

Najbardziej wyrazistym elementem pokazu była ostatnia zaprezentowana kreacja – biała suknia ślubna, ozdobiona dwudziestoma pięcioma tysiącami materiałowych kwiatów, dających efekt niesamowitej obfitości.

 

Kwiatowe inspiracje zostały dodatkowo podkreślone aranżacją wybiegu. Tło dla poruszających się na nim modelek stanowiła ściana ozdobiona bujną roślinnością w różnych odcieniach zieleni i różu. 

 

 


video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Zuhair Murad | Zuhair Murad haute couture | Zuhair Murad wiosna lato 2014 | haute couture | haute couture wiosna lato 2014 |

podobne artykuły