PL / EN
ZRÓWNOWAŻONA MARKA: GAU

ZRÓWNOWAŻONA MARKA: GAU

Basic doskonały!

 

Dziś w cyklu „Zrównoważona marka” minimalizm, skandynawski styl, basic. Nuda? Nie, o ile jest synonimem doskonałości. Poznajcie GAU!

Ktoś zapyta: co jest nadzwyczajnego w białym t-shircie? Fakt, że w takim z sieciówki nic. Za to prawdziwą sztuką jest stworzyć idealny basicowy element garderoby, który jest wykonany z dbałością o najmniejszy detal, z najwyższej jakości bawełny, leży tak, że nosi się go jak drugą skórę i nie jest do wyrzucenia po kilku praniach, a przy tym jest przyjazny środowisku. Taką sztukę uprawia marka doskonała w swej prostocie, czyli GAU.

GAU BRAND

G • A • U  to skrót od słów: ‘great as You / wspaniałe jak Ty’. „Ponieważ wierzymy w to, że w ubraniach najważniejsza jest Kobieta, która je nosi. Kobieta, która kocha swoje ciało, zna swoją wartość i lubi podkreślać to ubiorem” – tłumaczą, co kryje się pod nazwą Grażyna Narbutt i Łukasz Woźniak, którzy wystartowali ze swoją marką w 2013 roku.

GAU inspiruje się prostotą formy, dlatego zawsze kieruje się zasadą „mniej znaczy więcej”. Z tego też powodu w kolekcjach marki można znaleźć głównie bazowe elementy garderoby, które staną się niezawodną podstawą każdej szafy i będzie je można nosić na nieskończenie wiele sposobów. Luźne t-shirty, komfortowe bluzki, miękkie bluzy czy wielofunkcyjne topy na ramiączkach i wygodne szorty. Wszystko uszyte z ekologicznych materiałów w wielu odcieniach – od bazowych bieli i czerni, przez pudrowe róże, fiolety i wanilie, aż po soczyste żółcienie i róże.

ZOBACZ TEŻ: ZRÓWNOWAŻONA MARKA: MAKOTA_SWIM

Ale GAU to nie tylko minimalistyczny basic. „Od czasu do czasu lubimy zaszaleć, dlatego możesz spodziewać się limitowanych sezonowych kolekcji. Zimą zakrywamy i otulamy mięsistą dzianiną, latem wabimy i uchylamy rąbka tajemnicy zwiewnymi materiałami” – zachęcają do poznania całej kolekcji twórcy GAU. Te wyraziste akcenty to na pewno głębokie dekolty z przodu i na plecach, kopertowe kroje stosowane w bluzkach, spódnicach i sukienkach, obszerne kaptury czy cienkie ramiączka eksponowane w topach i sukienkach.


WARTOŚCI MARKI GAU

GAU podkreśla na każdym kroku, że nie chodzi tu tylko o modę w sensie ubrań. Grażyna i Łukasz traktują swoją pracę w kontekście przygody, która niesie z sobą wiele radości, ale i mnóstwo wyzwań. Tym samym starają się tworzyć modę w możliwie najbardziej odpowiedzialny sposób, dlatego wysoka etyka obecna jest na wszystkich płaszczyznach prowadzenia marki, od wyboru materiałów do poszanowania praw pracowników.

Wszystkie kolekcje GAU projektowane są w pracowni twórców w Gdyni, a szyte z ekologicznej, certyfikowanej bawełny dzianej w polskiej dziewiarni. „Cały proces tworzenia naszych ubrań przebiega w duchu slow fashion, dzięki czemu mamy pewność, że to, co robimy, jest dobre i wartościowe” – piszą Grażyna Narbutt i Łukasz Woźniak.

Fundamenty marki GAU tworzy 6 wartości, które powinny stać się inspiracją dla wszystkich twórców mody. Oddajemy głos ich autorom:

Ubieraj się Zdrowo

Skóra jest największym organem Twojego ciała i biorąc pod uwagę jej właściwości do chłonięcia substancji z otoczenia, niezmiernie istotne jest to, co na siebie wkładasz. Nasze ubrania szyjemy tylko z certyfikowanej bawełny ekologicznej (certyfikat GOTS oraz Oeko-Tex Standard 100), która nie zawiera żadnych toksycznych substancji, pestycydów, ftalanów, chlorowanych fenoli ani metali ciężkich, dzięki czemu możesz je nosić bez obawy o zdrowie swoje lub swoich dzieci.

Jesteśmy Fair

Niezmiernie istotne jest dla nas to, aby wszystko co jest związane z G • A • U było etyczne, dlatego nasze ubrania szyjemy w lokalnych małych szwalniach i pracowniach krawieckich, używając tylko bawełny dzianej w polskiej dziewiarni. Mając wpływ i kontrolę nad wszystkimi etapami produkcji, mamy pewność, że ubranie, które do Ciebie trafia, nie spowodowało niczyjego cierpienia.


Less Waste

Wiemy, że w XXI wieku niezmiernie trudno jest być w 100% „Zero Waste”, ale każdego dnia dążymy do tego, aby ograniczyć produkcję odpadów w jak największym stopniu. Starając się prowadzić markę w sposób odpowiedzialny, nasze kolekcje odszywamy w niewielkich ilościach, aby nie powstawały nadwyżki produkcji, a nasze kroje powstają z myślą o zminimalizowaniu strat materiałowych. Do szycia używamy tylko dzianiny produkowanej w polskiej przędzalni, dzięki czemu ograniczamy emisję spalin rezygnując z dostaw międzynarodowych. Twoje zakupy pakujemy w kartonowe pudełko oraz podlegający 100% recyklingowi foliopak, który możesz wykorzystać, jako worek na odpady.

Transparentność

Wyceniając nasze ubrania, nie kierujemy się wysoką marżą, ani tym, co jest aktualnie modne, stosujemy natomiast prostą matematykę, w której na ostateczną cenę składają się:

•            30-50% koszt materiału i uszycia ubrania

•            30-40% podatki i ewentualne prowizje

•            20-30% opłaty związane z prowadzeniem marki, jej rozwojem oraz nasze wynagrodzenia

Pomagamy

Prowadząc markę od 2013 roku zdążyliśmy nauczyć się, że „zawsze coś zostaje” – mogą to być nie do końca udane odszycia lub małe skazy materiału na ubraniach, których nigdy nie wyrzucamy. Przez te kilka lat wspieramy polskie fundacje osób niepełnosprawnych czy też domów samotnej matki, przekazując im nieodpłatnie tę właśnie odzież, ponieważ wierzymy, że dobro wraca, a biznes nie zawsze oznacza tylko zysk.

Jesteśmy Slow

Na co dzień w życiu oraz w pracy staramy się za niczym nie gonić, nikogo nie popędzać, działając rozsądnie i odpowiedzialnie. Dlatego nie zawsze trzymamy się kalendarzy branży modowej, nie śledzimy wybiegów największych domów mody ani fashion weeków. Staramy się tworzyć to, czego sami poszukujemy w modzie i słuchamy tego, co nam mówicie, ponieważ przede wszystkim jesteśmy ludźmi tworzącymi coś dla ludzi.

www.gaubrand.pl

video

MICHAL SZULC – BACKSTAGE POKAZU GALENE

tagi: GAU | Zrównoważona moda |

podobne artykuły