Logotyp serwisu lamode.info
KASIA SYLWIA WÓJCIK PROMUJE RÓŻNORODNOŚĆ NA VANCOUVER FASHION WEEK 2019

KASIA SYLWIA WÓJCIK PROMUJE RÓŻNORODNOŚĆ NA VANCOUVER FASHION WEEK 2019

Projektantka, która łączy kobiety, narodowości i kultury.

Spis treści

1. KASIA SYLWIA WÓJCIK – KOLEKCJA „IOSIS – SPIRITED RITUAL”

2. KASIA SYLWIA WÓJCIK - KOLEKCJA MODY PROMUJĄCA RÓWNOŚĆ KOBIET

3. KASIA SYLWIA WÓJCIK – ZRÓWNOWAŻONA MODA

4. KASIA SYLWIA WÓJCIK - SUKCESY POLSKIEJ PROJEKTANTKI

Na Vancouver Fashion Week 2019 przedstawiono około 70 projektantów mody z Kanady i całego świata. Polskę reprezentowała Kasia Sylwia Wójcik (Cathy Silvia Voget) pochodząca z Gór Świętokrzyskich. To artystka wizualna i projektantka grafiki, która aktualnie mieszka i tworzy w Gdańsku. Odkryjcie jej romantyczną kolekcję „IOSIS – spirited ritual/”, w której królują głębokie, intensywne czerwienie, mroczne, świetliste zielenie i brązowozłote iluzoryczne kwiaty na lekkich szyfonach i ciężkich lejących satynach!

KASIA SYLWIA WÓJCIK – KOLEKCJA „IOSIS – SPIRITED RITUAL”

Kolekcja dyplomowa Kasi Sylwii Wójcik nazywa się „IOSIS – spirited ritual”. „Iosis” to greckie słowo oznaczające Rubedo, czyli ostatnią fazę transformacji tworzenia alchemicznego kamienia filozoficznego-złota. Dlatego w linii ubrań zobaczycie głębokie, intensywne czerwienie, mroczne, świetliste zielenie i brązowo-złote iluzoryczne kwiaty na lekkich szyfonach i ciężkich, lejących satynach. Kolekcja ma tajemniczy, romantyczno-magiczny charakter.

KASIA SYLWIA WÓJCIK - KOLEKCJA MODY PROMUJĄCA RÓWNOŚĆ KOBIET

Kasia Sylwia Wójcik celowo zaprosiła do projektu modelki o różnych narodowościach, tonacjach skóry i rozmiarach. W ten sposób chciała pokazać, że jako kobiety mamy równe szanse, niezależnie od kraju pochodzenia. Kasia wspiera inicjatywy służące propagowaniu zdrowego wyglądu kobiet w modzie. Po wybiegu, w ramach Vancouver Fashion Week 2019, maszerowały więc modelki z różnych części świata m.in. Meksyku, Indii, USA, Kanady, Afryki, Finlandii, Ukrainy, Japonii, Chin i Koreii. Ta idea doskonale odnalazła się na gruncie kanadyjskim. Kraj ten jest otwarty na nowości i propaguje zdrowe postrzeganie kobiecego i męskiego ciała.

Kasia Sylwia Wójcik - kolekcja polskiej projektantki, Vancouver Fashion Week 2019 (fot. Filippo Fior)

KASIA SYLWIA WÓJCIK – ZRÓWNOWAŻONA MODA

Kasia Sylwia Wójcik część kolekcji wykonała z końcówek materiałów przeznaczonych przez producenta do wyrzucenia, bo nie nadawały się do sprzedaży. Polska projektantka kieruje się myślą „0 Waste”, a więc stroni od marnowania i pozbywania się tkanin w imię bardziej zrównoważonej mody.

KASIA SYLWIA WÓJCIK - SUKCESY POLSKIEJ PROJEKTANTKI

Kasia Sylwia Wójcik (Cathy Silvia Voget) jest absolwentką Projektowania Ubioru i Stylizacji na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Ukończyła także malarstwo (Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu) oraz wybrała dwie specjalizacje na wydziale filologicznym na Uniwersytecie Łódzkim tj. Kulturoznawstwo (Promocja Sztuki) oraz Teatrologię. Kasia studiowała ponadto Antropologię i Kulturoznawstwo za granicą na University of Primorska w Słowenii.

Kasia Sylwia Wójcik po pokazie - Vancouver Fashion Week 2019 (fot. Ritzcinema)

Jej prace malarskie, rysunki oraz animacje poklatkowe wystawiane były m.in. w Muzeum Narodowym i ICE Congress Centre w Krakowie, Galerii Sztuki Współczesnej we Wrocławiu oraz Naszej Galerii w Łodzi, jak również na innych wystawach i warsztatach podczas festiwali na terenie całej Polski. W 2016 roku, Kasia Wójcik została jedną z najbardziej obiecujących młodych polskich artystek podczas wystawy sztuki w Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie widzowie mogli odkrywać jej prace malarskie.

W 2018 roku Polkę zaproszono na dwie wystawy zorganizowane w ramach prestiżowego konkursu dla młodych polskich designerów Łódź Young Fashion Awards, gdzie przedstawiła swoją kolekcję 8 sylwetek wraz z własnoręcznie malowanymi drukami na tkaninach oraz autorską konstrukcję sukienki. W październiku 2018 roku, Kasia zaprezentowała linię ubrań na wybiegu dzięki zaproszeniu Marka Wspiera Markę oraz Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Pokaz odbył się tuż po obronie jej dyplomu, a niecałe dwa miesiące później skontaktowała się z nią przedstawicielka Vancouver Fashion Week, wręczając Kasi zaproszenie do udziału w pokazie podczas wydarzenia w Kanadzie w dniach 18-23 marca 2019. Obecnie Kasia jest członkiem zespołu graficznego marki Reserved, gdzie od dwóch lat zajmuje się tworzeniem oryginalnych wzorów na tkaniny oraz grafik odzieżowych. W swojej kolekcji koncentruje się na nadrukach, które zostały namalowane ręcznie farbą transferową na kartonie 100/70 cm, a następnie za pomocą specjalnej prasy pod wysoką temperaturą, przeniesione na próbki tkanin, które stały się referencjami do jej graficznych projektów.

W galerii prezentujemy zdjęcia z pokazu Kasi Sylwii Wójcik podczas Vancouver Fashion Week 2019. Odkryjcie romantyzm w kolekcji polskiej projektantki! 

tagi: Kasia Sylwia Wójcik | pokaz mody | kolekcja | Vancouver Fashion Week 2019 | TRENDY |

podobne artykuły