Lato to pora roku, podczas której chętnie wystawiamy swoje ciało na słońce, co zwiększa ryzyko chorób związanych z poparzeniem skóry. Na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę dobierając preparaty ochronne?
Po pierwsze, chciałabym zaapelować o ostrożność w korzystaniu z kąpieli słonecznych. Opalanie łatwo jest „przedawkować”, a to może się odbić na zdrowiu skóry bardzo niekorzystnie. Myślę, że wszyscy wiedzą, iż nadmiar UV, częste poparzenia słoneczne i opalanie bez ochrony może doprowadzić do rozwoju groźnych nowotworów skóry. UV powoduje też przyspieszone starzenie się skóry. Należy więc zawsze z rozwagą korzystać z dobrodziejstw słonecznej pogody. Dobrze jest stosować się do kilku prostych zasad:
– bezpieczniej jest opalać się, gdy cień, jaki rzuca nasze ciało jest dłuższy niż nasz wzrost;
– im jaśniejszą masz karnację – jasne włosy, skórę, tęczówki oczu – tym krótsze powinny być pobyty na słońcu i wyższa ochrona SPF – dla jasnych blondynek i rudowłosych faktor ochronny powinien wynosić co najmniej 25+;
– nakładaj krem ochronny co 2 – 3 godziny podczas całego pobytu na słońcu;
– chroń skórę twarzy i dłoni przez cały rok – unikniesz przedwczesnego fotostarzenia;
– jeśli zażywasz leki lub środki antykoncepcyjne zrezygnuj z opalania – unikniesz reakcji fotoalergicznych, fototoksycznych i powstania przebarwień;
– jeśli masz delikatną skórę, skłonną do alergii wybieraj kremy do opalania z zawartością filtrów mineralnych;
Czym różnią się preparaty iS CLINICAL od klasycznych kosmetyków do opalania?
Kremy iS CLINICAL SPF 25 UVA/UVB zawierają opatentowany zestaw filtrów mineralnych, witaminę E, wyciąg z wąkrotki azjatyckiej, liści oliwki europejskiej oraz aloesu. Są bezpieczne i tak łagodne, że można je stosować już u dzieci od 6 miesiąca życia. Zastosowany zestaw składników aktywnych zapewnia poza wysoką skutecznością w ochronie przeciwsłonecznej również działanie łagodzące i gojące oraz antyoksydacyjne. Tak więc kremy te nie tylko chronią przed poparzeniem słonecznym, ale również zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry. Badania kliniczne przeprowadzone wśród osób stosujących ochronne kosmetyki iS CLINICAL wykazały, że po ekspozycji na UV u 53% nastąpiło złagodzenie objawów podrażnienia słonecznego w porównaniu ze skórą nie poddaną ochronie. Kremy ochronne iS CLINICAL występują w dwóch odmianach – bezbarwnego oraz barwionego na kolor podkładu. Niezwykle ciekawym i praktycznym kosmetykiem jest puder sypki (aplikator z pędzelkiem) SPF 20. Kosmetyk ochronny w takiej postać pozwala na częste i wygodne nakładanie go w ciągu dnia a dodatkowo może służyć do poprawiania makijażu jako puder matujący, a jednocześnie nadający wyjątkową świetlistość skórze.
Jaką rolę odgrywa w ich składzie witamina C?
Podczas lata, gdy skóra jest narażona na drażniące działanie UV, równie ważna jak ochrona jest właściwa, intensywna pielęgnacja i regeneracja skóry. Ważnym elementem tej pielęgnacji jest dostarczenie skórze zwiększonej dawki antyoksydantów – witaminy E i C. Ten zestaw witamin działając synergistycznie chroni włókna kolagenowe i elastylowe przed zniszczeniem przez UV, łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry – chroni skórę przed fotostarzeniem. Dodatkowo w kosmetykach iS CLINICAL połączono witaminę C z tripeptydem miedzi – czynnikiem wzrostu, co dodatkowo podnosi skuteczność ochrony i regeneracji skóry.
Czy to rewolucyjne rozwiązanie w kwestii ochronny i pielęgnacji skóry?
Tak, można powiedzieć, że jest to innowacyjne rozwiązanie w kosmetologii. Badania kliniczne prowadzone nad działaniem antyoksydacyjnym kosmetyków iS CLINICAL wykazały ich nieporównywalną z innymi preparatami skuteczność. I nie chodzi tu o działanie poszczególnych składników, ale mieszanki zawartej w preparacie. W tym tkwi ich skuteczność i niepowtarzalność.
Co oprócz witaminy C posiadają w swoim składzie kosmetyki iS CLINICAL i jakie jest znaczenie tych składników dla naszej skóry?
iS CLINICAL stawia na ochronę i regenerację skóry – główne składniki kosmetyków mają działanie ochronne poprzez działanie neutralizujące wolne rodniki oraz przeciwzapalne. Nie sposób wymienić je wszystkie, więc przypomnę tylko o najważniejszych, niejako sztandarowych: witamina C jako kwas l-askorbinowy połączona z tripeptydem miedzi – jest czynnikiem wzrostowym, witamina E podnosi skuteczność antyrodnikową, wyciągi z wąkrotki azjatyckiej, liści oliwki europejskiej, aloesu – ma działanie kojące, mieszanina AHA (alfa hydroksyl kwasy) pozyskiwane z naturalnych surowców roślinnych, retinol – składnik regenerujący, kwas hialuronowy – silnie nawilżają.
Czy podobnie, jak w przypadku kosmeceutyków, wymagana jest przed zakupem kosmetyków ochronnych konsultacja z lekarzem lub kosmetologiem?
W przypadku kosmetyków ochronnych taka konsultacja nie jest konieczna, ponieważ zawartość składników ochronnych i łagodzących jest odpowiednia dla każdej, nawet najbardziej wrażliwej skóry, również dla dzieci od 6 miesiąca życia.