PL / EN
CARA DELEVINGNE W SESJI NA INSTAGRAM - Z ARCHIWUM

CARA DELEVINGNE W SESJI NA INSTAGRAM - Z ARCHIWUM

Zobaczcie pierwszą na świecie modową sesję „Pussycat, Pussycat” wykonaną iPhonem, w dodatku z udziałem Cary Delevingne! Wprost z archiwów prezentujemy Wam projekt Nicka Knighta z 2012 roku.

Aż trudno sobie przypomnieć jak wcześniej wyglądał świat, zaledwie kilkanaście lat temu, bez tak rozwiniętej technologii, internetu i social mediów. To, że Facebook, Twitter i Instagram zawładnęły naszym życiem jest już oczywiste. W ubiegłym roku dostrzegł to także fotograf Nick Knight, który swoim iPhonem wykonał serię zdjęć z pomocą aplikacji Instagram, na której od razu pojawiły się efekty jego pracy w studio.

 

Tak, w 2012 roku, powstała pierwsza na świecie sesja modowa z użyciem social mediów. Jak przyznał autor, ta technika wykonania sprawiła, że znów powrócił do czasów swojej wczesnej fotografii – pozbawionej obróbki i długiego procesu post-produkcji. Sesja zatytułowana „Pussycat, Pussycat” zainspirowana została internetową kulturą memów oraz zabawnych gifów ze zwierzętami.

 

Do współpracy przy projekcie fotograf zaprosił rozchwytywaną Carę Delevingne, która pozowała w towarzystwie małych zwierząt – królików, kurczaków, psów czy kotów. To również jest mocno przemyślany aspekt sesji. Knight zestawił ze sobą małych pupili, bogatą biżuterię m.in. od Cartiera, Faberge i Van Cleef and Arpels oraz projekty najlepszych kolekcji na jesień zimę 2012 od Valentino Couture, Mary Katrantzou i Rochas – wszystko, co powszechnie uznawane jest za najlepszych przyjaciół kobiety. Tym samym chciał przekonać się jak będzie wyglądać zderzenie tych dwóch skrajnych obiektów uwielbienia.

 

Swój udział w tym pomyśle Cara skomentowała słowami: „Ta sesja pokazuje ludziom jak daleko zaszła już technologia. Ciężko uwierzyć, że te zdjęcia zostały wykonane iPhonem!”. A Wam jak podoba się pomysł połączenia mody i social mediów? 

 

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Cara Delevingne | Cara Delevingne Instagram | Nick Knight | INSTAGRAM |

podobne artykuły