PL / EN
WYSTAWA „DRIES VAN NOTEN: INSPIRATIONS”

WYSTAWA „DRIES VAN NOTEN: INSPIRATIONS”

W paryskim Musée des Arts Decoratifs można zobaczyć wystawę poświęconą belgijskiemu projektantowi – Dries Van Notenowi. Dowiedzcie się więcej. 

„Dries Van Noten: Inspirations” to wystawa poświęcona niemal 30-letniej karierze belgijskiego projektanta, prezentująca nie tylko dotychczasowe osiągnięcia członka słynnej Antwerpskiej Szóstki, ale również szereg inspiracji i fascynacji, jakie towarzyszyły artyście przez lata jego pracy.

 

Mając na uwadze eklektyczny, awangardowy i pełen wyrazistych kontrastów charakter mody Dries Van Notena, wystawa w paryskim Musée des Arts Decoratifs stanowi fascynującą podróż w głąb najważniejszych zainteresowań projektanta.

 

Jej pierwszy przystanek zaczyna się od wczesnych inspiracji twórcy – najbardziej znaczących dla niego filmów, piosenek, okładek albumów muzycznych oraz ulubionych projektantów z lat 70. i 80. W galerii osobliwości, jakie wpłynęły na charakter mody Van Notena, znaleźli się m.in. pisarz Marcel Proust, fotograf Cecil Beaton, David Bowie, przedstawiciele amerykańskiej kontrkultury: Divine, Patti Smith i Laurie Anderson, jak również najważniejsi bohaterowie filmów Luchino Viscontiego. Na wystawie nie zabrakło także prac Francisa Bacona i kolaży Damiena Hirsta.

 

Tak szeroki wachlarz zainteresowań, znacząco wpłynął na styl Van Notena, w którym projektant łączy cytaty z różnych dekad, kierunki artystyczne, charakter damskiej i męskiej mody oraz wpływ wielu kultur.

 

Punkt wyjścia do całej ekspozycji może być bardzo dosłowny lub abstrakcyjny. Malarstwo, oczywisty kolor, myśl, gest, zapach, kwiat, cokolwiek. To, co jest dla mnie istotne to podróż od pierwszej inspiracji do ostatecznego celu, indywidualnego projektu i kolekcji – skomentował ekspozycję Dries Van Noten.

 

Wystawę można zobaczyć do 31 sierpnia 2014 roku.

 

 

 

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Dries Van Noten | Musée des Arts Decoratifs | „Dries Van Noten: Inspirations” | Dries Van Noten wystawa |

podobne artykuły