Logotyp serwisu lamode.info
WYSTAWA 'CULTURE CHANEL' W PEKINIE

WYSTAWA 'CULTURE CHANEL' W PEKINIE

Fenomen i historia domu mody Chanel na wystawie "Culture Chanel" w Pekinie. Zapraszamy do National Art Museum of China.

Wyjątkowa wystawa "Culture Chanel" prezentowana obecnie w Pekinie w National Art Museum of China to próba zebrania wielu wątków składających się na historię i fenomen legendarnego francuskiego domu mody. Ekspozycja składa się z pięciu części i zawiera ponad czterysta unikatowych eksponatów jak rysunki, listy, odręczne notatki, filmy wideo, biżuterię, stroje - i zabiera zwiedzających w interesującą podróż po kartach historii - od dzieciństwa spędzonego przez Coco Chanel w sierocińcu w Aubazine, poprzez jej rewolucyjną działalność artystyczną jako projektantki, aż do współczesnej wizji marki pod dyrektywą Karla Lagerfelda.

 

Wystawa potrwa do 13 grudnia 2011, a tych, którym nie uda się jej zwiedzić osobiście zapraszamy na www.culture.chanel.com, gdzie możliwe jest interaktywne obejrzenie ekspozycji.

 

W ramach ciekawostki, równolegle z wystawą ruszyła zabawna strona internetowa, za której pośrednictwem mali fani mody mają możliwość poznać bliżej kultową markę Chanel. Kolorowanka oraz popularna gra Memory jak widać mają za zadanie rozbudzać pasję do mody już u najmłodszych.

tagi: NAMOC | National Art Museum of China | wystawa | Chanel | Coco Chanel |

podobne artykuły