PL / EN
WYSTAWA „BALENCIAGA: SHAPING FASHION” W VICTORIA AND ALBERT MUSEUM

WYSTAWA „BALENCIAGA: SHAPING FASHION” W VICTORIA AND ALBERT MUSEUM

To będzie must-see nadchodzącego sezonu!

Wiosną następnego roku w Victoria and Albert Museum w Londynie zostanie otwarta wystawa poświęcona marce Balenciaga i jej założycielowi.

 

Z okazji zbliżającego się 100-lecia domu mody Balenciaga oraz 80-letniej rocznicy otwarcia pierwszego butiku przez Cristobala Balenciagę, Muzeum Wiktorii i Alberta postanowiło uhonorować markę i jego twórcę retrospektywną wystawą.

 

Znany z zamiłowania do prostoty, czerni i sztywnych tkanin sprzyjających tworzeniu architektonicznych form, Cristobal Balenciaga, wywarł relewantny wpływ na kształtowanie się przestrzeni haute couture w XX wieku. Podczas wystawy zatytułowanej „Balenciaga: Shaping Fashion” będziemy mogli obejrzeć około sto eksponatów, wśród których znajdą się modele ubrań z archiwów muzeum, kapelusze i wiele nigdy wcześniej nie prezentowanych ręcznie wykonanych artykułów. Ponadto, pojawią się oryginalne szkice, fotografie, płótna czy stare materiały wideo.

 

Kiedy będziemy mogli wyruszyć w historyczną podróż z marką Balenciaga? Inauguracja wystawy nastąpi w maju 2017 roku, a zamknięcie przewidziane jest na luty 2018 roku. Wpisujemy do kalendarza i czekamy z niecierpliwością!

video

DIOR WIOSNA LATO 2019

tagi: Balenciaga | wystawa | Victoria and Albert Museum | BALENCIAGA |

podobne artykuły