PL / EN
WYNIKI KONKURSU

WYNIKI KONKURSU "WYGRAJ ZAPROSZENIE NA POKAZ ŁUKASZA JEMIOŁA WIOSNA LATO 2014"

Właśnie wyłoniliśmy zwycięzców konkursu, w którym można było wygrać zaproszenie na poniedziałkowy pokaz kolekcji wiosna lato 2014 Łukasza Jemioła. Sprawdźcie do kogo powędruje nagroda.

Najbliższy pokaz kolekcji Łukasz Jemioł wiosna lato 2014 odbędzie się  9.grudnia 2013 w Warszawie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym nagrodami były dwa  jednoosobowe zaproszenia na prezentację najnowszych propozycji Łukasza! Aby wygrać, wystarczyło do dnia 6. grudnia 2013 roku do godziny 15:00 wysłać swoje zgłoszenie z rozwiązanym zadaniem konkursowym na adres konkurs@lamode.info.

 

Przypominamy, że pytanie konkursowe brzmiało: 

 

Napiszcie co najbardziej cenicie w projektach Łukasza Jemioła i dlaczego to właśnie Wy powinniście wygrać zaproszenie na poniedziałkowy pokaz.

 

 

Sposród wielu ciekawych zgłoszeń wyłoniliśmy dwie zwycięskie:

 

 

1) Weronika K.

 

Łukasz Jemioł i jego "sztuka użytkowa" – triumf mody nad komercją

 

Prowokacja zakrawająca na profanację? Monumentalna scenografia z kocią paszczą? Nie, to na pewno nie elementy pasujące do estetyki marki Łukasza Jemioła. Swoją kreatywność i zmysł ciekawej konstrukcji stroju, podporządkowuje on naczelnej zasadzie użytkowości. Jako jeden z niewielu, myśli o ostatecznym celu swojej sztuki, o potencjalnym kliencie.

 

Projektant ten, jak sam twierdzi, tworzy sztukę użytkową, a zatem mogłoby się wydawać, że jego miejski casual będzie tylko komercyjnym produktem. Jednak Łukasz Jemioł potrafi stworzyć unikatowe kolekcje okraszając je zmysłową baśniowością ("Secret Garden") albo grą z konwencją i kulturą masową, jak w przypadku najnowszej linii basic (współpraca z Warner Bros.).

 

Niezależnie od charakteru każdej kolekcji - czy jest przeznaczona na polski czy zagraniczny rynek - zachowuje ona główny koncept marki, którym jest nieformalna elegancja połączona z minimalizmem. Jestem ciekawa jaki będzie najnowszy jego pokaz, bowiem dotąd zawsze był to spektakl, gdzie główną rolę zawsze gra moda, a nie show i blichtr.

 

 

2) Karina P.

 

Co najbardziej cenię w projektach Łukasza Jemioła? Styl, klasa, niepowtarzalność.. ale przede wszystkim PONADCZASOWOŚĆ!

Kolekcje zachwycają zarówno mnie,moje koleżanki jak i moją mamę.Nie są to ubrania,które kupuje się na jeden sezon,to ubrania na lata,które zmieniają się ze względu na dodatki oraz dopasowują się do obecnych trendów. Łukasz to także projektant,który nie inspiruję się pokazami zagranicznych domów domu,jego inspirancję są nietuzinkowe: 

Zaczynając od  kolekcji zatytułowanej "Z głową z chmurach" na wiosne/lato2013 Łukasz inspirował się  niebem. Kreacje w iście niebianskiej kolorystyce biel,szarość,odcienie niebieskiego oraz królewskie zlotego.Pojawiły się także rozswietlajace kolekcję nadruki chmury oraz czarne elementy graficzne. 
Kolekcja jesień/zima 2012/2013 inspirowana byla ART DECO. Pojawiły się kontrastujace błyszczące i metaliczne materiały,geometryczne podziały,których punktem wyjścia była architektura artdecowska. 
Kolekcja wiosną/lato 2012 inspirowana była Austalia. Kolorowe skóry, z których wykonane były asymetryczne sukienki. Miało być kolorowo i zmyslowo. I było! 
Oczywiście pojawiły się też kolekcje Basic,w których chodziło o casualowa estetyke miejskiego luzu. Pełen minimalizm i wygoda.

Łukasz to mój ulubiony polski projektant śledzę każdy jego pokaz.  Dlaczego to ja powinnam wygrać zaproszenie? Ponieważ byłoby to dla mnie niepowtarzalne doświadczenie zobaczenia kolekcji na żywo a nie przed monitorem( jak zwykle to bywa) oraz zdeżenie ze swiatem mody o którym tak bardzo marzę wyglądając zza okna na moje małeg miasto. Możliwość inspiracji,echh mogłabym tak do rana.Mam nadzieję,że pomożecie mi spełnić moje marzenie.

 

 

 

Serdecznie gratulujemy, zaproszenia czekają na odbiór w redakcji LAMODE.INFO przy al. Szucha 8 w Warszawie. 

 

 


video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Łukasz Jemioł pokaz wiosna lato 2014 | Łukasz Jemioł pokaz wiosna lato 2014 wygraj zaproszenie | konkurs | wyniki konkursu | Łukasz Jemioł |

podobne artykuły