Logotyp serwisu lamode.info
KOLEKCJA DKNY NA WIOSNĘ-LATO 2011

KOLEKCJA DKNY NA WIOSNĘ-LATO 2011

Donna Karan New York bawi się trendami na wiosnę-lato 2011 i proponuje wysmakowaną mieszankę wzorów i kolorów.

Donna Karan to królowa mody nowatorskiej, a jednocześnie użytkowej. Czyni ją to władczynią nowojorskich ulic, Amerykanki bowiem kochają jej niewymuszony, ale świeży i lekki styl.

 

W tym sezonie projektantka nas nie zawiodła. W jej kolekcji rządzą wzorzyste apaszki i chusty, które klasyczną, ale starannie dobraną stylizację zamieniają w arcydzieło sztuki użytkowej.

 

Dominują jasne kolory – błękit, róż, czerwień i beż. Pojawiają się też czerń i granat. Prostym krojom towarzyszą falbanki, albo wiązane na biodrach kokardy. Gładkim tkaninom towarzyszą wzorzyste elementy w drobne kwiatki. Tym niemniej, jak już wspomnieliśmy, najważniejsze są apaszki, którą mogą nawet spełnić funkcję bluzki lub sukienki. Efekt jest jednak daleki od „plażowego” – chusty bowiem w niczym nie przypominają słynnego i tak przez nas lubianego pareo. Wzory kojarzą się raczej z apaszkami od Hermès’a lub Caroliny Herrery, w taką chustę można się zatem „ubrać” nawet na spotkanie biznesowe i swobodnie zarzucić na nią marynarkę.

 

tl_files/moda zagraniczna/pokazy mody/DKNY SS 2011/COLLAGE.jpgfot. East News


Kolekcja przywodzi na myśl wyjątkowo popularny francuski styl bcbg, czyli bonne chic bon genre (z francuskiego „dobry styl, dobra marka”). Jego pierwszą zasadą jest uniwersalizm – nosić go można zarówno w mieście, jak i w nadmorskim kurorcie. Charakterystyczne dla tej stylizacji są właśnie ozdobne apaszki, spodnie-cygaretki, płaskie baleriny, beżowe prochowce, marynarki i koszule.

 

DKNY nie jest może marką rewolucyjną, wyraźnie dyktującą trendy. Raczej uczy swoją klientelę korzystania z trendów przy jednoczesnym zachowaniu własnego stylu… A styl ten z pewnością sprawdzi się tej wiosny!

 

tagi: wiosna-lato | 2011 | pokaz | DKNY |

podobne artykuły