PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
VISTULA

VISTULA

BRANŻA

Odzieżowa

PREZES

Grzegorz Pilch

SIEDZIBA

Kraków

Spis treści

1. VISTULA: O MARCE

2. VISTULA: MODA DLA MĘŻCZYZN

3. VISTULA: LINIE ODZIEŻOWE

VISTULA: O MARCE

Vistula Group S.A. to jedna z czołowych firm odzieżowych w Polsce. Spółka z siedzibą w Krakowie, której prezesem jest Grzegorz Pilch, posiadała niegdyś cztery zakłady produkcyjne (Kraków, Staszów, Myślenice i Łańcut). W 1991 roku Zakłady Przemysłu Odzieżowego „Vistula” zostały przekształcone w jednoosobową spółkę skarbu państwa. Dwa lata później nastąpiła prywatyzacja spółki, a 30 czerwca 1993 roku zadebiutowała ona na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2006 roku Vistula zdecydowała o połączeniu ze spółką Wólczanka S.A.

VISTULA: MODA DLA MĘŻCZYZN

Firma zajmuje się produkcją klasycznych ubrań głównie dla mężczyzn, ale i kobiet. Jej podstawowy asortyment stanowią męskie garnitury, koszule, spodnie oraz kurtki i akcesoria. Vistula & Wólczanka S.A. skupia się na ekspansji na rynku detalicznym. Obecnie ich sieć sprzedaży liczy ponad 170 salonów, w tym 5 z nich znajduje się za granicą.

W 2008 roku spółka Vistula & Wólczanka połączyła się z W. Kruk S.A., zmieniając nazwę na Vistula Group S.A.

VISTULA: LINIE ODZIEŻOWE

W kolekcjach Vistuli wyróżnia się trzy linie stylistyczne: Lantier, Vistulę Red oraz klasyczną Vistulę z czarną metką. Każda z tych linii posiada cechy, które sprawiają ze dobór odpowiedniego kroju do gustu, potrzeb i sylwetki mężczyzny jest znacznie łatwiejszy. Okrycia wierzchnie, garnitury, marynarki i spodnie Lantier wyróżniają się detalami nawiązującymi do tradycyjnego krawiectwa. Ta linia to doskonały wybór dla mężczyzn, którzy poszukują klasycznych, ponadczasowych rozwiązań do zastosowania w formalnych stylizacjach. Vistula Red to kolekcje zaprojektowane w oparciu o najnowsze trendy. Linia ta pozwala na zabawę modą w każdym calu. Począwszy od łączenia klasycznych elementów garderoby ze sportowymi, skończywszy na zestawianiu ze sobą wyrazistych odważnych deseni. Vistula z czarną metką to współczesna klasyka, w której znajdziemy proste i dopasowane do sylwetki fasony, nadające się do stworzenia formalnych zestawów do pracy.

Kolekcje Vistuli to gwarancja dobrego wyglądu, wygoda idąca w parze z wyczuciem stylu oraz zgodność z trendami przy ponadczasowości fasonów.

podobne artykuły