PL / EN
VERSACE WIOSNA LATO 2017

VERSACE WIOSNA LATO 2017

Najgłośniej komentowany pokaz tegorocznego święta mody - zobaczcie!

VERSACE WIOSNA LATO 2017

Jeśli któryś z pokazów z kalendarza Milan Fashion Week będzie szczególnie dobrze zapamiętany i dogłębnie komentowany, w pewnością będzie to Versace na sezon wiosna lato 2018.

DONATELLA W HOŁDZIE GIANNIEMU

W dwudziestolecie śmierci założyciela marki Donatella Versace przygotowała wyjątkowe show będące hołdem złożonym nieżyjącemu bratu – jednemu z największych kreatorów mody XX wieku.

VERSACE WIOSNA LATO 2017 - INSPIRACJE

Jak przyznała projektanta przed pokazem, dopiero teraz poczuła się gotowa, by sięgnąć do rodzinnych archiwów. Za inspiracje posłużyły jej najbardziej znamienite kolekcje autorstwa brata.

VERSACE WIONA LATO 2018 - GŁÓWNE MOTYWY KOLEKCJI

Na prowadzenie w tym pokazie wysunęły się motywy, które przyniosły Gianniemu sławę i uwielbienie: motywy zwierzęce cytowane chwilami od stóp do głów, przepych (m.in. pod postacią złota czy ręcznie wytwarzanych zdobień), szerokie ramiona (choć w lżejszej, bardziej współczesnej wersji), spodnie z wysokim stanem - wszystko w wydaniu glamour, będącym przed dwiema dekadami zupełnie inną, dużo mniej oczywistą, jakością niż dziś. Całość pod hasłem luksusu, który w jego wydaniu włoskiego projektanta okraszony był czymś, co dziś nazwalibyśmy street stylowym twistem.

VERSACE WIOSNA LATO 2018 - MODELKI

Sam pokaz to panteon supermodelek stanowiących uosobienie ducha tamtej epoki: pojawiła sie m.in. ulubienica Donatelli Naomi Campbell, Claudia Schiffer, Helena Christensen, Carla Bruni czy Cindy Crawford (na wybiegu nie zabrakło też jej córki Kai - niekwestionowanej gwiazdy wśród tegorocznych debiutantek).

RODZEŃSTWO VERSACE

O projektach budujących tę kolekcję, choć nie były replikami 1:1, ale silnie inspirowanymi wariacjami na temat oryginałów, można powiedzieć, że już raz – za czasów Gianniego - się obroniły i zwycięsko przeszły próbę czasu.

Jego charakterystyczne nieszablonowy sposób myślenia, trochę zaczepne poczucie humoru, wyczucie ducha swoich czasów i umiejętne wyprzedzenie swojej epoki – to wszystko było silnie obecne na wybiegu, a zestawione ze ścieżką dźwiękową - wyznaniem skierowanym do niego, dodawało całości niezwykle pozytywnego wydźwięku i pompatyczności.

DONATELLA VERSACE - OSTATNI POKAZ?

Poza modą pokaz Versace wiosna lato 2017 miał jeszcze inny głośny aspekt - spekulacjom dotyczącym tego, czy projektantka będzie kontynuować działania za sterami marki, czy też pałeczka zostanie przekazana młodym talentom, nie było końca. Czy poza dedykacją złozona bratu Donatella zawarła w ej kolekcji jeszcze inne przesłanie?

video

VERSACE JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Versace | wiosna lato 2017 | pokaz mody |

podobne artykuły