Logotyp serwisu lamode.info
TRIUMPH INSPIRATION AWARDS 2011 – FINAŁ POLSKIEJ EDYCJI

TRIUMPH INSPIRATION AWARDS 2011 – FINAŁ POLSKIEJ EDYCJI

Zobaczcie, który projekt bielizny będzie reprezentował Polskę w finale międzynarodowego konkursu Triumph Inspiration Awards 2011!

20 kwietnia, w Złotych Tarasach mogliśmy podziwiać 15 finałowych projektów bielizny, autorstwa studentów z polskich szkół artystycznych. Reprezentanci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz łódzkiej Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania wzięli udział w finale polskiej edycji konkursu Triumph Inspiration Awards 2011. Każdy z osobna miał szansę zaprezentować swój pomysł i projekt podczas specjalnego pokazu, prowadzonego przez Marcina Prokopa.

 

 

 

A oto nazwiska finalistów:

 

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie – Otwarta Pracownia Projektowania Mody:
Katarzyna Gruca, Jakub Haber, Alicja Motyka, Dominika Starz, Kamila Sudoł


Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi – Wydział Wzornictwa:
Zuzanna Krynicka, Monika Pieracka, Judyta Psiuk, Natalia Stachura, Daria Woszczatyńska


Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu:
Dorota Kużniarska, Marcin Szłapka, Katarzyna Jarczykowska, Katarzyna Cielątkowska, Elżbieta Maksimiuk

 

tl_files/moda polska/pokazy mody/TRIUMPH INSPIRATION AWARDS 2011 – FINAL POLSKIEJ EDYCJI/konkurs - poziomo.JPG

fot. LAMODE.INFO

 

Jury w imponującym składzie miało za zadanie wyłonić projekt do finału edycji międzynarodowej. Kreacje oceniali między innymi: Joanna Bojańczyk, Robert Kupisz, Natalia Jaroszewska oraz Alicja Zielasko. Joanna Bojańczyk wyznała nam, że wyróżnione zostały projekty, które spełniały kryteria zarówno artystyczne, jak i techniczne. „Ważna była dla nas nie tylko inwencja twórcza, ale także możliwość zastosowania jej w praktyce.” – podkreśliła dziennikarka. Dyskusja jury była podobno bardzo dynamiczna. Natalia Jaroszewska zdradziła, że sama nie miała wątpliwości co do wygranej, jej faworytka została laureatką. „Poziom był bardzo wysoki. Mieliśmy do czynienia z ogromnym zróżnicowaniem koncepcji, co było miłym zaskoczeniem.” – zaznaczyła projektantka.

 

Wyłoniona tego wieczoru laureatka, którą została Natalia Stachura, będzie reprezentowała Polskę w Berlinie, podczas finału edycji międzynarodowej. Ze względu na trudy związane z podjęciem decyzji o wygranej, wyróżniono dodatkowo dwoje uczestników: Marcina Szłapkę oraz Dorotę Kuźniarską (którą także – jak się później dowiedzieliśmy – doceniła osobicie Joanna Horodyńska). Zwyciężczyni i wszystkim finalistom gratulujemy!

 

Na wybiegu mogliśmy podziwiać, zyskujące z dnia na dzień coraz większą popularność, uczestniczki programu Top Model - Anię Piszczałkę oraz Emilię Pietras.

 

 

A Was zapraszamy do wyłonienia własnych faworytów Triumph Inspiration Awards 2011!

tagi: Triumph | Triumph Inspiration Award | konkurs |

podobne artykuły