PL / EN
TRENDY JESIEŃ ZIMA 2011 – DWURZĘDOWE ZAPIĘCIA W MODZIE MĘSKIEJ

TRENDY JESIEŃ ZIMA 2011 – DWURZĘDOWE ZAPIĘCIA W MODZIE MĘSKIEJ

Już nie tylko płaszcze i kurtki – ale marynarki też! Moda męska zatacza koło – dwurzędowe zapięcia powracają do łask w sezonie jesień zima 2011.

Najmodniejszy garnitur tej jesieni i zimy to model stylizowany na lata 30. i 40. XX wieku – o dużych klapach, nisko zapięty i… dwurzędowy! Inspirację czerpiemy ze starych hollywoodzkich filmów – Scarface z 1932 roku czy Today We Live z 1933 roku. Możemy też poszukać natchnienia z starych zdjęciach, zwłaszcza dokumentujących mafijne środowiska z tamtych lat.

 

Dwurzędowe garnitury to jednak nie wszystko – podobne zapięcia odnajdujemy w płaszczach i kurtkach. Dodaje to wiele elegancji, nutki retro, ale i powiewu świeżości, ponieważ dwurzędowe zapięcia – ze względu na trudności stylizacyjne – bardzo długo znajdowały się w odwrocie. O ile bowiem dwurzędowe płaszcze, zwłaszcza te świetnie skrojone modele, bardzo ładnie podkreślają męską sylwetkę – o tyle garnitury już znacznie ją poszerzają. Zwłaszcza w nadchodzącym sezonie – w którym królować będą krótkie marynarki – panowie powinni uważać i starannie dobierać garderobę.

 

Radzimy dokładną analizę zestawów prosto z męskich pokazów mody w Paryżu i Mediolanie – zwróćcie uwagę zwłaszcza na kolekcje Salvatore Ferragamo, Hermès oraz Yves Saint Laurent, które udowadniają, że dwurzędowa marynarka może wyglądać oszałamiająco. Zachęcamy do przejrzenia galerii!

 

 

tl_files/COMMUNITY/AAAAA KOLAZE/dwurzedowo.jpgfot. East News (Lanvin, Louis Vuitton, Agnes B, Salvatore Ferragamo, Dolce&Gabbana)

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: trendy jesień zima 2011 | dwurzędowe garnitury | dwurzędowe płąszcze | dwurzędowe kurtki | moda męska |

podobne artykuły