PL / EN
TOP 6: NAJLEPSZE POKAZY RESORT 2018

TOP 6: NAJLEPSZE POKAZY RESORT 2018

Kto zachwycił międzysezonową kolekcją? Przypominamy najgorętsze pokazy!

PRADA RESORT 18

Resort? Cruise? A może żaden z nich? W tym tkwi cała ironia pierwszego międzysezonowego pokazu włoskiego domu mody Prada. Kolekcja skupiona wokół czasu wolnego i wakacyjnych podróży spowodowała, że i on powędrował, a w zasadzie wrócił, z powrotem do swoich korzeni – a w zasadzie pierwotnej siedziby pracy. Show odbyło się w należącej do Prady, prawdziwej katedrze konsumpcji – domu handlowym Galleria Vittorio Emanuele II ukończonym w 1877 roku, o którym mówi się, że jest to najpiękniejsze centrum handlowe na świecie. Tuż pod wybiegiem znalazł się pierwszy salon marki, którego drzwi otworzył dziadek Miucci Prady, Mario, w 1913 roku.

pradaPrada: Cruise 18 (fot. East News)

GUCCI RESORT 18

Alessandro Michele wykazał się szczerością – na potrzeby pokazu chciał, aby znalazł się w nim grecki Partenon: dzisiaj ambicje Gucci sięgają właśnie takich rozmiarów. Wszystko zaczęło się tam: w śródziemnomorskiej, greckiej i rzymskiej kulturze. Ale nie udało nam się zdobyć Aten, więc postawiliśmy na kolejny, wielki okres w dziejach cywilizacji – renesans. Dlatego przybyliśmy do Florencji, fascynującej metropolii przeszłości, miejsca, którym niegdyś rządził pieniądz, powiedział projektant.

gucci Gucci: Cruise 18 (fot. East News)

VALENTINO RESORT 18

Sezon pokazów resort to podróż dookoła świata – nie tylko ze względu na odbywające się w jego różnych zakątkach pokazy, ale i same kolekcje, które niezwykle często są celebracją lokalnych kultur: Chanel wybrał starożytną Grecję, Louis Vuitton Japonię. Projektanci wyostrzyli zmysły, aby poczuć tożsamość tamtych społeczeństw. W swojej kolekcji dyrektor kreatywny Valentino, Pierpaolo Piccioli zainspirował się jedną z najsilniejszych dla Ameryki referencji – hip-hopem.

valentino Valentino: Cruise 18 (fot. East News)

DIOR RESORT 2018

Kolekcje cruise obiegły glob dookoła – pojawiły się w Paryżu, Mediolanie, Kyoto, Nowym Jorku i Florencji. Dom mody Christian Dior postawił na nieco inną scenerię – show odbyło się kanionie Upper Las Virgenes Canyon Open Space Preserve w Calabasas na terenie Kaliforni. To niezwykłe miejsce, gdzie kręcono między innymi film Przeminęło z Wiatrem, a samo Calabasas zyskało sławę dzięki ostatniej kolekcji Kanye West’a, Yezzy. I chociaż w tłumie nie udało nam się znaleźć sióstr Kardashian, to swoją obecność zaznaczyła Rihanna, Charlize Theron, Solange Knowles czy Miranda Kerr.

dior  Dior: Cruise 18 (fot. East News)

LOUIS VUITTON RESORT 18

Nicolas Ghesquiere przez lata spędzone w świecie mody zyskał sobie wielu fanów. Ale tym razem to on sam się zachwycił – pokaz odbył się w zielonej dolinie oddalonej o godzinę drogi od Kyoto, gdzie znajduje się zaprojektowane przez architekta I.M. Pei, muzeum Miho. Miejscu, które wygląda niczym wyjęte z odległej przestrzeni kosmicznej lub odkryte w ruinach odległej przyszłości.

lv Louis Vuitton: Cruise 18 (fot. East News)

 

CHANEL RESORT 2018

Tlen w modzie bywa efemeryczny – czujemy powiew świeżego powietrza, a potem kolejny, i tak w nieskończoność. Pokaz Chanel jednak zburzył ten cykl, pozwalając nam zachłysnąć się starożytnością. Szczęśliwa publiczność została zaproszona do greckich ruin, zasiadając wśród 11 szczerbionych kolumn i drzewek oliwnych. Marmurowa Venus zdawała się jakby zbiec z transportu do jednego z brytyjskich muzeów, a horyzont przypominał o zmierzchającym dniu.

chanel Chanel: Cruise 18 (fot. East News)

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: CRUISE 2018 | RESORT | PRADA | GUCCI | VALENTINO | Chanel | DIOR | LOUIS VUITTON |

podobne artykuły