PL / EN
TOMMY HILFIGER

TOMMY HILFIGER

ZAWÓD

Projektant mody

DATA URODZENIA

1951

NARODOWOŚĆ

amerykańska

Modopedia: Tommy Hilfiger

Thomas Jacob Hilfiger to amerykański projektant mody urodzony 24 marca 1951 w Elmirze, który stworzył dwie, znane na całym świecie marki odzieżowe: Tommy Hilfiger oraz Tommy.

Hilfiger wychował się w irlandzkiej rodzinie katolickiej. W efekcie nie ukończenia liceum rodzice wyrzucili go z domu, a on wkrótce zajął się sprzedażą detaliczną na własną rękę. Niedługo potem przeniósł się do Nowego Yorku w pogoni za marzeniami o byciu projektantem. Stamtąd w latach 70. zaczął sprowadzać do Elmiru jeansy z rozszerzanymi nogawkami, które zyskały popularną nazwę dzwonów.

tommyThomas Hilfiger podczas pokazu z jedną z twarzy jego marki, Gigi Hadid (fot. @tommyhilfiger/Instagram)

Osobowość: Thomas Hilfiger

Nie minęło wiele czasu, kiedy Hilfiger otworzył swój własny sklep odzieżowy – The People’s Place, czyli Miejsce Ludzi. Butik stał się miejscem spotkań młodzieży. Jednak w związku ze zmianami na rynku, podobnie jak większość sklepów w tym mieście, Miejsce Ludzi szybko zamknęło swoje drzwi.

Chociaż młody projektant dostawał regularne propozycje asystowania (m.in. Calvinowi Kleinowi), odmawiał, mając w głowie plany, które w niedługo potem miały przewrócić rynek mody do góry nogami. Obecnie Thomas Hilfiger oprócz ubrań, butów i akcesoriów tworzy również perfumy, zarabiając na marce ok. 15 mln dolarów rocznie. Ma piątkę dzieci, a jego aktualną partnerką jest Dee Ocleppo.

podobne artykuły