Logotyp serwisu lamode.info
THE SARTORIALIST POSZUKUJE ASYSTENTA I STAŻYSTÓW

THE SARTORIALIST POSZUKUJE ASYSTENTA I STAŻYSTÓW

Marzysz o karierze w modzie? Blogger Scott Schuman, znany jako The Sartorialist, poszukuje stażystów oraz osoby na stanowisko asystenta.

Jeśli dawno nie zaglądaliście na bloga The Sartorialist, to koniecznie nadróbcie zaległości. Blog ten uległ bowiem nie lada zmianom, przekształcając się w stronę internetową o rozbudowanej strukturze. Możemy się zatem domyślać, iż założyciel, Scott Schuman, ma szerokie plany związane, tak z dziennikarstwem (fotograf współpracował już między innymi z magazynami GQ, Interview, Vogue Italia i Vogue Paris), jak i swą główną domeną – fotografią uliczną i studyjną.

 

Prawdopodobnie dlatego Schuman poszukuje obecnie osobistego asystenta o bardzo różnorodnych umiejętnościach – musi on mieć opanowaną obsługę cyfrowego systemu Canon 35mm i programu Photoshop, doświadczenie w technicznej obsłudze studyjnych sesji fotograficznych, w tym znajomość obsługi sprzętów oświetleniowych i dekoracyjnych, ważny paszport i prawo jazdy. Co więcej, asystent musi mieszkać w Nowym Jorku.

 

The Sartorialist otwiera swe podwoje także dla mieszkających w Nowym Jorku stażystów w The Sartorialist Studio. Praktyki nie są pełnoetatowe – wypełniać będą co najmniej dwa dni w tygodniu. Kandydat musi mieć ukończone czteroletnie studia ze średnią końcową nie niższą niż 3.0. Kluczowym elementem w kwalifikacji jest doświadczenie zawodowe lub wcześniejsze praktyki w modowych magazynach, agencjach PR i studiach fotograficznych. Dodatkowo, stażysta powinien władać nienagannym stylem – zarówno w mowie, jak i w piśmie, istotna jest również komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów. Przydadzą się również takie umiejętności, jak sprawne zarządzanie organizacyjne i zaawansowana obsługa programów Microsoft Suit i Adobe Photoshop.

 

Więcej informacji oraz kontakt do Scotta Schumana znajdziecie na stronie The Sartorialist.

tagi: The Sartorialist | Scott Shuman | kariera | praca | staż | blog | blogger |

podobne artykuły