Logotyp serwisu lamode.info
Statystowanie Warszawa – na czym polega, kto może się zgłosić i ile można zarobić?

Statystowanie Warszawa – na czym polega, kto może się zgłosić i ile można zarobić?

Poznaj ofertę Agencji Artystycznej Infernal i sprawdź, czy to ścieżka kariery właśnie dla Ciebie!

Spis treści

1. Statystowanie Warszawa – na czym to polega?

2. Statystowanie – dla kogo jest ta praca?

3. Ile można zarobić na statystowaniu?

4. Zgłoś się do nas i otrzymaj pierwsze zlecenia

W Agencji Artystycznej Infernal przez cały czas poszukujemy nowych statystów do filmów, seriali, teledysków i innych produkcji. Producenci nieustannie zgłaszają zapotrzebowanie na statystów i statystki. Coraz więcej osób docenia też pracę, jaką jest statystowanie. Warszawa daje w tym przypadku największe możliwości, bo to właśnie w stolicy branża filmowa działa najprężniej.

Statystowanie Warszawa – na czym to polega?

Statysta bierze udział w różnego rodzaju produkcjach filmowych, gdzie „gra” przypadkowego przechodnia, klienta baru lub jedną z osób w tłumie. Statyści mają za zadanie uwiarygodniać poszczególne sceny. To dzięki statystom scena jest naturalna, a aktorzy odgrywają swoje role w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Bez statystów para zakochanych bohaterów serialu musiałaby siedzieć samotnie w dużej restauracji, co nie jest naturalne, a aktorzy odgrywający swoje role na koncercie byliby jedynymi uczestnikami wydarzenia, co też w normalnym życiu nie ma miejsca.

  • Statystowanie w Warszawie jest pracą zarówno w warunkach zaaranżowanego planu filmowego mieszczącego się w budynku, jak i plenerowego planu – w zależności od konkretnej sceny.
  • Statysta nie wypowiada żadnych kwestii i nie bierze czynnego udziału w przebiegu zdarzeń, a jedynie „gra tło”, które co prawda jest drugoplanowe, ale ważne z punktu widzenia realizmu danej sceny.
  • Statyści nie muszą mieć umiejętności aktorskich ani konkretnego wykształcenia.
  • Statystowanie w Warszawie jest oferowane zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Statystami mogą być nastolatkowie, ludzie w kwiecie wieku czy seniorzy. Wzrost, waga, wygląd i tym podobne kwestie z reguły nie mają żadnego znaczenia.

Statystowanie – dla kogo jest ta praca?

Statystowanie w Warszawie to zajęcie dla mieszkańców stolicy lub bliskich okolic. Statysta powinien mieć przede wszystkim możliwość łatwego dojazdu na plan filmowy i to jest dla nas bardzo ważna kwestia. Statysta nie musi być dyspozycyjny w pełnym wymiarze czasu – ważne, by był dyspozycyjny wtedy, kiedy odbywają się zdjęcia.

Statystowanie zwykle jest traktowane jako dodatkowe zajęcie, tzw. praca po godzinach lub w dni wolne od pracy. To świetny dodatkowy zarobek dla studentów, młodych matek, osób pracujących na część etatu, a także dla emerytów i rencistów, chociaż statystami są też uczniowie szkół podstawowych i liceów oraz ludzie pracujący na pełen etat. Od statystowania zaczynają też młodzi aktorzy chcący zdobyć pierwsze doświadczenia i lepiej przygotować się do późniejszej pracy.

Ile można zarobić na statystowaniu?

W Agencji Artystycznej Infernal dokładamy wszelkich starań, by oferować statystom możliwie jak najlepsze warunki zatrudnienia. Negocjujemy stawki z klientami i gwarantujemy elastyczną formę zatrudnienia. Każdy statysta podejmujący współpracę z naszą agencją pracuje na podstawie umowy. Stawki, jakie oferujemy, zaczynają się od 20 zł/h, ale w wielu przypadkach statyści mogą liczyć na dużo wyższe wynagrodzenie.

Zgłoś się do nas i otrzymaj pierwsze zlecenia

Chcesz zostać statystą? Wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie https://www.agencjainfernal.pl/ i dołącz do naszego fantastycznego zespołu.

 

 

fot. materiały prasowe

Artykuł sponsorowany

 

tagi: oferta pracy |

podobne artykuły