Logotyp serwisu lamode.info
TENDENCJE WE FRYZURACH WIOSNA-LATO 2011 WEDŁUG SPECJALISTY

TENDENCJE WE FRYZURACH WIOSNA-LATO 2011 WEDŁUG SPECJALISTY

O trendach z wybiegów już pisaliśmy. Czas teraz na wypowiedz eksperta, Arka Fijołka, doradcy marki Goldwell, który specjalnie dla LAMODE.INFO opowiedział, co tak właściwie będzie się nosić w sezonie wiosna-lato 2011. Sprawdź!

Jakie Pana zdaniem będą najbardziej zauważalne tendencje we fryzurach damskich w nadchodzącym wiosenno-letnim sezonie?


Wiosną i latem 2011 na głowach dominować będą loki i romantyczne fale, jak również przeniesione z wybiegów kucyki i upięcia. Te ostatnie – obowiązkowo z dużą ilością spinek, wsuwek i ozdób. Końskie  ogony będziemy nosić upięte wysoko lub tuż nad karkiem, bardzo mocno wygładzone. W tym wypadku również pożądane są akcesoria, które podkreślą charakter fryzury, np. spinka wysadzana kamieniami, nada wieczorowego charakteru.

 

Na włosach długich zobaczymy silne nawiązanie do stylu hippie. Długie, cieniowane, lekko kręcone (na całej długości lub tylko partiami) włosy i długa, ciężka grzywka sięgająca poniżej linii brwi. Grzywka koniecznie zaokrąglona lub dłuższa po bokach.

 

 

Czy nadal modne będę popularne wśród gwiazd (i nie tylko) wygolenia?


Odchodzimy powoli od wygoleń przy włosach długich. Tu rozwiązaniem będzie mocno wycieniowana fryzura z głęboką grzywką, która przysłoni mocno skrócone boki w zeszłym sezonie. Tak jak przy długich włosach zobaczymy mnóstwo romantyczności, tak dla odmiany fryzury krótkie będą szalone i nadal utrzymane w stylu punk. Zdecydowane cięcia i proste stylizacje. Wysoko podgolony tył powyżej potylicy i długa grzywka, opadająca na twarz. Wszystko z dużym luzem i w zamierzonym nieładzie.

 

 

Co Pana zdaniem będzie największym hitem nadchodzącego sezonu?


Hitem tego lata będzie bez wątpienia wet look. Bez względu na to czy włosy będą zaczesane do tyłu, czy opadające na twarz, widoczny będzie efekt mokrych włosów.

 

 

Jakie kolor włosów będzie najbardziej pożądany w nadchodzącym sezonie?


Na włosach długich zakrólują naturalne kolory. Szeroka paleta odcieni blondu wzbogacona będzie o dodatkowe refleksy, które nadadzą fryzurze świetlistości i naturalności. Widoczne też będą długie, falujące miedziano-kasztanowe włosy. Ciepłe blondy i brązy podkreślą kobiecość. Zdecydowanie odchodzimy od bardzo ciemnych kolorów przy włosach długich. Na krótkich zagoszczą natomiast nasycone kolory – od zimnego, popielatego blondu po czerń w odcieniach śliwki, fioletu czy czerwieni. Powróci również nieco zapomniana czerwień w wielu interesujących odcieniach. Kolory te podkreślą dynamikę i charakter krótkich, zadziornych fryzur.

 

 

A co w przypadku trendów dla panów?


Panowie w tym sezonie, podobnie jak panie z krótkimi fryzurami, będą prezentować dynamiczne i zdecydowane cięcia. Duże różnice w długości, długie grzywki i zamierzony nieład  - to zauważymy na męskich głowach.  Grzywka, zaczesana na bok lub do tyłu w typie James’a Dean’a, w naturalny sposób i w lekkim nieładzie. Panowie o włosach kręconych, zapominają o walce z lokami i podkreślają naturalny skręt włosów, dodając im jedynie większej objętości.

tagi: włosy | uroda | trendy wiosna-lato 2011 |

podobne artykuły