PL / EN
TARGI MODY KIERMASH VOL. VI

TARGI MODY KIERMASH VOL. VI

#LaModePatronat: już w ten weekend zapraszamy do Krakowa!

#LaModePatronat: już w ten weekend w Krakowie odbędzie się szósta edycja targów mody KIERMASH!

 

KIERMASH już na stałe wpisał się wielkimi literami na polskiej mapie mody, tym razem odbędzie się już po raz szósty. 28 i 29 maja 2016 roku w zabytkowym budynku Dworca Głównego w Krakowie będzie można spotkać polską modę niezależną, młodych projektantów, dizajn, akcesoria i… oryginalną strefę gastro.

 

Pod koniec maja stary budynek Dworca Głównego, czyli jedna z najbardziej charakterystycznych przestrzeni Krakowa wypełni się po brzegi polską modą. Przez dwa dni krakowianie, ale nie tylko, będą mogli zobaczyć, przymierzyć i kupić najoryginalniejsze ubrania młodych projektantów. A będzie w czym wybierać – podczas VI edycji KIERMASHU zobaczycie ponad 130 polskich marek!

 

„Bardzo się cieszymy, widząc, że ludzie tak chętnie i licznie nas odwiedzają podczas każdej edycji” – mówią Izabela Chyłek i Mateusz Kaczan, inicjatorzy imprezy. Wiemy, że Kiermash jest niejednokrotnie jedyną szansą, by zobaczyć i przymierzyć to co bardzo często zdarza nam się kupić przez Internet. Niektórzy nasi wystawcy istnieją tylko online, nie mają swoich stacjonarnych butików. Bardzo dużą wagę przykładamy również to handlu fair trade. Wierzymy, że nikt nie został wykorzystany przy lokalnej produkcji. Podczas Kiermashu chodzi o to, żeby się spotkać, porozmawiać na żywo, dotknąć rzeczy, materiałów, przymierzyć, poznać nowe trendy, kolory, zobaczyć ze znajomymi, porozmawiać, zatrzymać na chwilę...”

 

Każda odsłona to nie tylko młodzi, polscy projektanci i oryginalne ubrania, ale także doskonała strefa gastro tworzona z zaufanym partnerem. 28 i 29 maja na Dworcu Głównym obok KIERMASHU spotkacie Foodstock Moda Polska. „Jako pierwsi zaczęliśmy zachęcać naszych wystawców do eksperymentowania z konwencją” – twierdzi Agnieszka Górka, organizatorka Foodstocka. „Nie chcieliśmy nigdy mocno ingerować w menu, ale zachęcaliśmy do odkrywania nowych smaków czy nieszablonowego podejścia do własnych, popularnych dań. Każdy Foodstock ma swój jedyny, niepowtarzalny charakter. Tym razem stawiamy na kuchnię polską w alternatywnych wersjach. Liczymy na typowe lokalne dania oraz orientalne potrawy z polskim smakiem – ogranicza nas tylko wyobraźnia. Przecież sushi może mieć w składzie żurawinę czy boczek, a indyjskie curry można posypać mieszanką naszych ziół, a nie kolendrą”.

 

28 maja o godz. 11:00 Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa oficjalnie otworzy Kiermash oraz specjalnie przygotowaną na tę okazję instalację - 8,5-metrowy stojak na rowery zaprojektowany w kształcie słowa "Małopolska". 

 

Podczas wydarzenia Wolontariusze Miesiąca Fotografii w Krakowie poprowadzą warsztaty, podczas których uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć mechanizmu światłoczułości, stworzyć własną opowieść fotograficzną, poznać zasady powstawania zdjęć oraz zaprojektować swój dizajnerski aparat. Warsztaty szczególnie polecamy naszym najmłodszym gościom. 

 

 

 

KIERMASH vol. VI_DWORZEC GŁÓWNY + Foodstock Moda Polska

 

[28-29 maja 2016 g. 11:00 - 19:00]

 

plac im. Jana Nowaka Jeziorańskiego 1, Kraków

 

WSTĘP WOLNY

 

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1581591285484550/

 

video

VERSACE JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: KIERMASH | targi mody |

podobne artykuły