PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
SOUL LABEL – MARKA Z DUSZĄ SLOW

SOUL LABEL – MARKA Z DUSZĄ SLOW

Zrównoważona moda polska na wyciągnięcie ręki.

Działa zaledwie rok, a już zdołała namieszać na rynku polskiej mody, zwłaszcza tej zrównoważonej. Poznajcie markę Soul Label!

SOUL LABEL = SLOW SOUL

Pytam, czym jest dla Soul Label slow fashion, hasło, które wpisane jest w filozofię marki. „To przede wszystkim świadome podejmowanie wszystkich decyzji dotyczących marki, takich jak miejsce produkcji ubrań, ludzi oraz firm, z którymi współpracujemy” – odpowiada Izabela Trzcińska, twórczyni Soul Label. Co to oznacza w praktyce?

Aby mógł powstać produkt, najpierw trzeba go zaprojektować. Soul Label filozofię zrównoważonej mody wprowadza już na pierwszym etapie tworzenia kolekcji. Dbałość o każdy detal, szukanie najlepszych rozwiązań konstrukcyjnych, sprawdzanie materiałów, szycie, przeszywanie czy testowanie to tylko część pracy, którą wykonuje się w pracowni marki. Wszystko po to, aby mieć pewność, że produkt, który trafia do klienta, jest doskonały i jednocześnie zgodny z etyczną modą.

ZOBACZ TEŻ: ZRÓWNOWAŻONA MODA W KILKU KROKACH

Warto zatrzymać się przy samych materiałach. Izabela Trzcińska dba o odpowiedzialne, często wielomiesięczne poszukiwania i kiedy to tylko możliwe, stawia na organiczne materiały. Przekonuje, że w tym temacie nie ma kompromisów i krótszej drogi. „Przykładem jest nasza ulubiona wełna merynosa, z której powstają ręcznie robione na drutach swetry, golfy i kardigany. Jest pozyskiwana ze zwierząt hodowanych na wolności w Ameryce Południowej. Ta świetnej jakości wełna jest miękka, przyjemna w dotyku i niegryząca” – mówi Izabela.


Ubrania Soul Label szyte są w Warszawie, a dokładnie w samym jej sercu, przy ulicy Brackiej. Swetry są dziergane ręcznie przez panie z różnych stron Polski, których praca nad bardziej skomplikowanym projektem potrafi trwać nawet siedem dni. „Mamy bezpośredni kontakt z każdą z Pań. Bardzo cenimy naszą współpracę i żywimy ogromny szacunek do tego, co robią. Mamy pewność, że to, co oferujemy, jest wynikiem pracy ludzi z pasją” – wspomina Izabela Trzcińska. To sprawia, że nie zawsze projekty Soul Label są dostępne od ręki. Klienci marki są świadomi procesu jaki stoi za wykonaniem ich swetrów. Dzięki temu doskonale wiedzą, że dostają produkt wyjątkowy, na który warto było czekać.

Wreszcie Soul Label to limitowane kolekcje, które nie tylko świadczą o zrównoważonym podejściu do mody, ale także chęci zaproponowania klientom unikatowych produktów. „Nie stawiamy na ilość, a na jakość. Swetry ręcznie dziergane na drutach powstają w liczbie od kilku do kilkunastu egzemplarzy” – wyjaśnia Izabela Trzcińska.

 

SOUL LABEL – KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2018/19 „NO ROOTS”

Na sezon jesień zima 2018/19 Soul Label proponuje kolekcję „No Roots”. Marka pozostaje wierna oversize`owi, minimalistycznym formom i stonowanej palecie kolorów. Twórczyni przyświeca tworzenie mody uniwersalnej i klasycznej, ale jednocześnie zaskakującej detalem lub materiałem.


Wyróżniającym się elementem kolekcji są na pewno swetry ręcznie robione na drutach. Od cienkich, półprzezroczystych z odsłoniętymi plecami, z delikatnej mieszanki moheru i jedwabiu, aż po grube i mięsiste ze szlachetnej wełny merynosa. Linię dopełniają sukienki o zróżnicowanych krojach, a także golfy i bluzki. Nawiązaniem do poprzedniej jesienno-zimowej kolekcji są bardzo szerokie kroje oraz znacznie przedłużone rękawy, które odnajdujemy w niektórych sukienkach i golfach. Całość zamyka się pod wspólnym mianownikiem naturalnych, dyskretnych kolorów, jak szarości, beże, brązy czy czernie.

Sesja do kampanii „No Roots” odbyła się w otoczeniu natury, nad polskim morzem. „To właśnie z natury czerpiemy energię i łapiemy równowagę, którą tak łatwo stracić w dzisiejszej rzeczywistości. Dbaliśmy o to, aby klimat sesji był autentyczny i nieprzerysowany, wpisujący się w filozofię marki” – podsumowała Izabela Trzcińska z Soul Label. Zdjęcia wizerunkowe wykonał Łukasz Kuś, za stylizację i produkcję sesji odpowiedzialna była Ewa Michalik, natomiast włosy i make up wykonał Patryk Nadolny. W rolę głównej bohaterki wcieliła się modelka Weronika Żebrowska z Uncover Models.

 

Chcecie bliżej poznać markę Soul Label? Zajrzyjcie na stronę soullabel.pl, a także odwiedźcie na początku października targi Slow Fashion w Warszawie. Będziemy i my – spotkajmy się tam i zaprzyjaźnimy na dobre z modą w rytmie slow!

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Soul Label | Zrównoważona moda |

podobne artykuły