Jak wiadomo słońce nie jest obojętne dla naszej skóry – może dawać korzyści, jak też i straty. Jego korzystne działanie to synteza witaminy D3, leczenie niektórych schorzeń skóry, odczucie ciepła czy możliwość widzenia barw. Z drugiej zaś strony słońce może powodować ostre, bezpośrednie reakcje takie jak oparzenia słoneczne czy nawet udar. Na zmienionej skórze mogą pojawiać się zmiany przednowotworowe i nowotwory skóry. Niezbędne jest zatem zabezpieczanie skóry przed niekorzystnym działaniem promieniowania. W ostrych i przewlekłych odczynach zalecane jest więc unikanie nadmiernej ekspozycji oraz ochrona poprzez stosowanie preparatów zawierających substancje pochłaniające UVA i UVB.
Pomimo rosnącej świadomości na temat opalania, wyniki badań są wciąż szokujące. Co drugi Polak lubi się opalać i robi to najchętniej w sposób naturalny, poprzez zażywanie kąpieli słonecznych, spędzając na słońcu średnio 4,5 godziny. Co 5 kobieta i co 3 mężczyzna w ogóle nie używa preparatów do opalania, a najrzadziej chronią skórę osoby starsze!
Marki kosmetyczne co roku apelują i propagują zdrowe opalanie. Bioderma również rozpoczęła akcję Słoneczny Patrol dla Skóry, której punktem wyjścia były badania ukazujące, że Polacy lubią się opalać i choć mają świadomość zagrożeń jakie się z tym wiążą, najczęściej nie chronią swojej skóry wystarczająco lub wcale. Kampania Słoneczny Patrol dla Skóry chce zwrócić uwagę, że kwestia skutecznej ochrony przeciwsłonecznej i profilaktyka raka skóry są ważnym aspektem zdrowotnym.
Słoneczny Patrol dla Skóry – „Na szlaku bezpiecznego opalania” zagości aż w 19 miastach na terenie Polski. W ramach akcji możliwe będzie:
- bezpłatne badanie znamion przez lekarza dermatologa
- bezpłatna diagnoza typu skóry i dobór odpowiedniej pielęgnacji przez kosmetologa – DermoEksperta Biodermy
- „słoneczna” edukacja dla najmłodszych
Więcej szczegółów na stronie www.sloneczny-patrol.pl