PL / EN
SARAH BURTON UHONOROWANA PRZEZ BRYTYJSKĄ RODZINĘ KRÓLEWSKĄ

SARAH BURTON UHONOROWANA PRZEZ BRYTYJSKĄ RODZINĘ KRÓLEWSKĄ

W ubiegły czwartek dyrektor kreatywna domu mody Alexander McQueen, Sarah Burton została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego. Jednak to dopiero początek wsparcia modowej branży przez angielski dwór.

Brytyjski dwór królewski nigdy nie krył zainteresowania rodzimą sztuką i kulturą, którą wspiera niezmiennie od lat. Od lat kibicuje także sferze modowej na Wyspach. Dowodem na to jest uhonorowanie projektantki Sarah Burton zaszczytnym Orderem Imperium Brytyjskiego. Szefująca domowi mody Alexander McQueen, którego została dyrektor kreatywną po tragicznej śmierci założyciela, jest jedną z 500 kobiet, które otrzymają to odznaczenie z okazji Diamentowego Jubileuszu królowej.

 

Burton została doceniona za zasługi dla brytyjskiej branży mody – świetnie radzi sobie z dziedzictwem pozostawionym przez McQueena, jest autorką sukni ślubnej księżnej Catherine, którą wciąż ubiera na oficjalne wyjścia. Na uroczystej ceremonii wręczenia OBE z rąk księcia Karola projektantka pojawiła się w zaawansowanej ciąży – spodziewa się bliźniaków. W późniejszych wywiadach dla mediów mówiła przede wszystkim o tym, że jest niezwykle szczęśliwa, że mogła pracować i uczyć się od tak wspaniałej osoby, jaką był Alexander McQueen.

 

Jednak to nie koniec związków brytyjskiej rodziny królewskiej z modą. Jak zapowiedziano już oficjalnie, w przyszłym roku na terenie ogrodów Pałacu Buckingham zostaną wybudowane wybiegi przeznaczone na pokazy mody. Wszystko z okazji 60-tej rocznicy koronacji królowej Elżbiety II. W ramach jubileuszu zostanie zorganizowany czterodniowy festiwal, podczas którego zostaną zaprezentowane produkty przedsiębiorców, którzy od przynajmniej 5 lat dostarczają je na królewski dwór.

 

Jak zapowiadają organizatorzy w dniach 11-14 lipca nie zabraknie również modowych akcentów takich jak kalosze firmy Hunters. Nie od dziś wiadomo, że rodzina królewska ceni sobie takie marki jak Burberry (za ponadczasowe trencze) czy właśnie dom mody Alexander McQueen, który ubiera księżną Catherine. Czyżby szykowały się uroczyste modowe pokazy w iście królewskim otoczeniu? Organizatorzy tego nie wykluczają jednak kolejne szczegóły poznamy dopiero za jakiś czas.

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Sarah Burton | brytyjska rodzina królewska | ALEXANDER MCQUEEN |

podobne artykuły