PL / EN
SAMSUNG

SAMSUNG

BRANŻA

elektroniczna

MIEJSCE ZAŁOŻENIA

Korea Południowa

ZAŁOZYCIEL

Lee Byung-Chul

SAMSUNG

Samsung - (dokladnie Samseong – trzy gwiazdy) to jedna z największych koreańskich grup biznesowych zrzeszających instytucje finansowe i firmy produkcyjne i usługowe działające w obszarze różnych branż.

SAMSUNG -  POCZĄTKI FIRMY

Powołany do życia przez Lee Byung-Chula w 1938 r. jako firma eksportowa, krótko po założeniu nabrał bardziej ogólnego charakteru rozszerzając działalność w kierunku m.in. tekstyliów, papierów wartościowych i ubezpieczenia.

SAMSUNG - ROZWÓJ

Lata 60. XX w. to moment zaangażowania się Samsunga w elektronikę, kolejna dekada z kolei stoi pod znakiem przemysłu budowlanego i stoczniowego.

Po śmierci założyciela marki w 1987 r. firmę podzielono na cztery grupy biznesowe – Grupę Samsung, Shinsegae, CJ Group i Hansol.

SAMSUNG PO PODZIALE

Grupa Samsung prowadzi działalność w przemyśle samochodowym, elektronicznym, chemicznym, lotniczym, stoczniowym, handlu, hotelarstwie, parkach rozrywki, budowie wysokościowców oraz przemyśle tekstylnym.

Po kryzysie finansowym w Azji Grupa Samsung objęła pieczę nad wszystkimi oddziałami firmy działającymi w poszczególnych sektorach rynku.  

Głoówną siedzibą Samsunga w Korei jest miasto Suwon.

SAMSUNG ELECTRONICS

Samsung Electronics założona w 1969 r. w mieście Taegu jest największym członkiem Grupy Samsung, to obecnie jedna z największych firm elektronicznych na świecie. Na terenie 58 krajów Samsung zatrudnia pod 210 tysięcy pracowników, a obrót marki u progu nowego milenium wynosił ponad miliard dolarów. Samsung Electronics figuruje na liście 10 najlepszych marek świata.  

podobne artykuły