PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
Rowery górskie MTB - sprawdzony sprzęt dla amatorów i zawodowców

Rowery górskie MTB - sprawdzony sprzęt dla amatorów i zawodowców

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Sezon wiosenny za pasem, a zatem wszyscy miłośnicy wypraw rowerowych i sportowej adrenaliny już zacierają ręce. Przed rozpoczęciem wiosennej aktywności na dwóch kółkach warto sprawdzić, czy w naszej szafie znajduje się wszystko, co potrzebne do bezpiecznej i komfortowej jazdy. Najważniejszy pozostaje jednak sam sprzęt. Jeżeli rower nie spełnia już naszych oczekiwań, wymaga szeregu napraw, warto zastanowić się nad zakupem nowego modelu. Oczywiście każdy typ roweru ma swoje przeznaczenie. Jeżeli jednak poszukujemy sprzętu uniwersalnego, który pozwoli nam zarówno na wyczynowe zjazdy na wymagającej nawierzchni, jak i komfortowe poruszanie się w miejskich warunkach, postawmy rowery górskie MTB. Popularne "górale" cieszę się niezmiennym powodzeniem zarówno wśród amatorów, jak i zawodowców. Wśród modeli z tej kategorii możemy wybrać bardzo solidne rowery w relatywnie niskich cenach, wybór jest bowiem bardzo różnorodny. Przed podjęciem ostatecznej decyzji trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy, którymi powinniśmy kierować się przy zakupie roweru MTB.

·        Rowery górskie MTB - charakterystyka i przeznaczenie

·        Rowery MTB - zarówno dla amatorów, jak i zawodowców

·        Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru górskiego MTB

Rowery górskie MTB - charakterystyka i przeznaczenie

Rowery górskie MTB to jedna z najchętniej wybieranych kategorii rowerów, które świetnie sprawdzą się zarówno na wymagających trasach górskich szlaków, przy nierównym podłożu, na odcinkach o dużym zróżnicowaniu wysokości, jak i w jeździe miejskiej. Są zatem niezwykle uniwersalne, a jednocześnie wyjątkowo trwałe dzięki swojej konstrukcji. Rowery Mountain Terrain Bike, nazywane często "góralami", charakteryzuje lekka konstrukcja, koła o średnicy od 26 do 29 cali, a przy tym szerokie opony o głębokim bieżniku, co ułatwia prowadzenie, czyniąc maszynę niezwykle zwrotną.

Rowery MTB - zarówno dla amatorów, jak i zawodowców

Rower górski MTB to świetne rozwiązanie zarówno dla amatorów, jak i zawodowców. Ci pierwsi nie rozczarują się, jeżeli zależy im przede wszystkim na komforcie jazdy, wygodzie i bezpieczeństwie. Zarazem sportowcy, fani jazdy wyczynowej, eksploratorzy wymagających tras mogą w tym przypadku liczyć na niezwykłe połączenie lekkości konstrukcji z jej solidnością i wytrzymałością. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru górskiego MTB

Decydując się na zakup roweru górskiego MTB, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Dostosowanie wielkości roweru i opon do wzrostu użytkownika pozwoli nam na komfortową jazdę. Gdy zamierzamy korzystać z niego na trudnych trasach, warto wybrać model o zaawansowanym systemie amortyzacji. Kolejna kwestia to design - dla Panów proponujemy rower górski męski, dla Pań - rower górski damski

 

fot. materiały prasowe (Pexels.com)

Artykuł zewnętrzny

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: sport | Media Expert | rowery |

podobne artykuły