PL / EN
Rolety dzień noc - stylowe połączenie estetyki i funkcjonalności

Rolety dzień noc - stylowe połączenie estetyki i funkcjonalności

Estetyka i funkcjonalność.

Szukasz rolet, które będą nie tylko ładne, ale i funkcjonalne? Zobacz, czym zaskoczą cię rolety dzień noc. To rozwiązanie idealnie oddaje ducha łączącego estetykę z praktycznymi zaletami.

Rolety dzień noc – niekwestionowane walory estetyczne

Czy rolety dzień noc są ładne? Jedni zachwycają się ich ascetycznym minimalizmem, drudzy utrzymują, że są zbyt proste, by mogły być uznane za ozdobę. Nie zmienia to faktu, że są coraz częściej widywane nie tylko w biurach i sklepach, ale też w prywatnych domach. Z punktu widzenia estetyki warto zwrócić uwagę na:

– Dużą dostępność kolorów – rolety dzień noc można kupić praktycznie w każdym kolorze, co znacznie ułatwia samodzielną aranżację wnętrz. Dostępne są nie tylko kolory aktualnie modne, ale i te niszowe, wystarczy trochę poszukać.

– Minimalistyczny wygląd – który doskonale wkomponuje się we wnętrza urządzone z dużą dozą prostoty.

– Geometryczny kształt – poziome pasy przeżywają modowy renesans, a motywy geometryczne są często wykorzystywane we wnętrzach skandynawskich, minimalistycznych i monochromatycznych.

Rolety dzień noc – praktyczne zalety takiego rozwiązania

Szukając rolet, zwracamy uwagę nie tylko na ich wygląd, ale i funkcjonalność. W przypadku rolet dzień noc można doszukać się przynajmniej kilku czysto praktycznych zalet:

– Łatwość montażu – te rolety można zamontować samodzielnie w sposób bezinwazyjny, tzn, bez wykonywania nawierceń we framudze okna. Prosty montaż (do rolet dołączona jest czytelna instrukcja) wykona nawet osoba, która nie ma szczególnych zdolności technicznych. W razie potrzeby roletę można zdjąć. To rozwiązanie często jest wybierane przez osoby wynajmujące mieszkanie.

– Swoboda w zasłanianiu okna – sterowanie za pomocą mechanizmu łańcuszkowego umożliwia przesłonięcie całego okna lub tylko jego części. Standardowo na dzień ustawia się roletę w ten sposób, żeby transparentne pasy były ułożone równolegle do siebie, dzięki czemu do wnętrza wpadają promienie słoneczne. Można też podnieść całą roletę lub tylko jej część do góry.

– Łatwość utrzymania w czystości – co prawda tych rolet nie można zdjąć z okna i uprać, ale wystarczy je regularnie odkurzać, by zachowały swój pierwotny wygląd i kolor. W razie potrzeby można je przecierać wilgotną ściereczką.

– Oszczędność miejsca – rolety dzień noc montuje się bezpośrednio do framugi, a więc we wnęce okiennej. W przeciwieństwie do zasłon nie zajmują one cennego miejsca w pomieszczeniu.

– Łatwość obsługi – sterowanie roletami odbywa się za pomocą pociągania łańcuszka lub sznura koralików.

Więcej informacji na temat wad i zalet rolet typu dzień noc znajdziesz w artykule Rolety dzień noc - poznaj zalety i wady tego rozwiązania.

 

Rolety dzień noc – w jakich wnętrzach się sprawdzą

Rolety dzień noc, chociaż z natury minimalistyczne, można wykorzystać także we wnętrzach urządzonych z większym przepychem: glamour, francuski, angielski, New York czy classic modern. Kluczem do sukcesu jest tu połączenie rolet z firankami, a nawet z firankami i zasłonami. Taki zabieg jest jak najbardziej wskazany, jeśli okna wychodzą na ulicę i chcemy dodatkowo zadbać o domową intymność.

Tym bardziej rolety te pasują do aranżacji minimalistycznych, gdzie stanowią samodzielną ozdobę okna. Na pewno dobrze się sprawdzą w niedużych wnętrzach, w których warto zadbać o oszczędność miejsca. Jeśli zaś chodzi o rodzaj samego pomieszczenia, to nie ma ograniczeń, salonowe okno jest tak samo dobre, jak kuchenne, łazienkowe czy sypialniane.

Eurofirany znane są na rynku od trzydziestu lat. Od początku działalności marka stawia sobie za cel oferowanie wysokiej jakości tkanin i dekoracyjnych dodatków. Sprzedaje wyroby gotowe i szyte na wymiar. Zamówienia na firany, zasłony i rolety można składać na stronie internetowej i w salonach stacjonarnych w całej Polsce. Trzy autorskie kolekcje tkanin i dodatków: Ella Line, Diva Line i Reina Line zdobyły duże uznanie wśród klientów.

 

fot. materiały prasowe

Artykuł sponsorowany

video

CHANEL CRUISE 2021/22

tagi: wnętrza |

podobne artykuły