PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
RANITA SOBAŃSKA

RANITA SOBAŃSKA

Zawód

Projektant mody

Wykształcenie

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Stanowisko

Dyrektor Kreatywna 4F

Ranita Sobańska

Ranita Sobańska to polska projektanta mody, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, a obecnie dyrektor kreatywna marki 4F. Jest autorką strojów dla polskiej reprezentacji, w tym kompleksowych kolekcji olimpijskich na igrzyska w Vancouver (2010), Londynie (2012), Sochi (2014) i Rio de Janeiro (2016). Dziś Sobańska jest odpowiedzialna także za odzież sportową reprezentacji Łotwy i Serbii.

RANITASesja wizerunkowa By Ranita Sobańska SS17 (fot. Ranita Sobańska/Instagram)

Ranita Sobańska & 4F

Ranita Sobańska po studiach przeprowadziła się do Krakowa, gdzie na początku kariery pracowała dla popularnej polskiej marki House, po czym została główną projektantką firmy 4F, która specjalizuje się w produkcji odzieży i akcesoriów sportowych.

RANITAProjekty athleisure Ranity Sobańskiej (fot. Ranita Sobańska/Instagram)

Od kilku lat na rynku są także dostępne jej autorskie kolekcje By Ranita Sobańska, które prezentowała m.in. podczas Fahion Philosophy Fashion Week Poland. W II edycji programu telewizyjnego Project Runway (TVN) wystąpiła gościnnie w roli eksperta. Jej projekty są pokazywane na łamach krajowych i zagranicznych magazynów modowych.

RANITAProjekty Ranity Sobańskiej (fot. Ranita Sobańska/Instagram)

Prywatnie Ranita Sobańska lubi jazdę na nartach i na snowboardzie, a w wolnych chwilach uprawia jogę. Pasjonuje ją projektowanie wnętrz.

podobne artykuły