PL / EN
PROJEKTANCI, DO BOJU! RUSZYŁ KONKURS ŁÓDŹ YOUNG FASHION 2017

PROJEKTANCI, DO BOJU! RUSZYŁ KONKURS ŁÓDŹ YOUNG FASHION 2017

Powraca ogólnopolska Złota Nitka, a obok niej międzynarodowy International Contest. Tematem konkursów są Awangarda i Emocje - zobaczcie!

Łódz Young Fashion 2017

18 października 2017 roku rozpocznie się Łódź Young Fashion – nowe wydarzenie modowe współtworzone przez miasto Łódź i Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Cztery dni konkursów, warsztatów oraz imprez o charakterze międzynarodowym otworzą debiutantom drogę do realizacji marzeń. W ramach bogatego programu imprezy Łódź Young Fashion 2017 w Akademii Sztuk Pięknych oraz w wielu innych miejscach w Łodzi zostaną zaprezentowane różnorodne oblicza mody i sztuki.

Już dziś zapraszam wszystkich młodych, zdolnych, odważnych projektantów mody z całego świata do Łodzi – miasta, które zawsze kojarzyło się z modą, awangardą i kreatywnością. To idealne miejsce do tego, by rozpocząć swoje działania artystyczne, zaprezentować swój talent szerokiej publiczności – mówi wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

wideo: Łódź Young Fashion/Youtube

POLECAMY: VOGUE POLSKA - 8 FAKTÓW, KTÓRYCH JESZCZE NIE ZNACIE

 Konkurs dla projektantów mody

Tworząc Łódź Young Fashion, zależało nam na tym, by informacja o Łodzi modowej dotarła do młodych projektantów z całego świata. Dziś zaproszenie do naszego miasta otrzymują dziesiątki uczelni artystycznych i szeroko pojęte międzynarodowe środowisko twórców mody – podkreśla Iza Zbonikowska, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

 Złota Nitka oraz International Contest - Łódź Young Fashion 2017

Najważniejszym wydarzeniem projektu Łódź Young Fashion 2017 będzie konkurs International Contest – Łódź Young Fashion Award 2017, adresowany do młodych projektantów, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są EMOCJE. Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 euro ufundowaną przez miasto Łódź oraz prestiżową statuetkę Manequine 2017. Do jury zostały zaproszone wybitne osobistości ze świata mody. Impreza połączy także trzy odbywające się już wcześniej w Łodzi wydarzenia: Galę Dyplomową ASP, Bra Day, czyli Breast Reconstruction Awareness Day, oraz Ogólnopolski Konkurs „Złota Nitka”, którego laureat otrzyma nagrodę w wysokości 30 000 złotych oraz tzw. dziką kartę do finałowej rywalizacji w Łódź Young Fashion Award 2017.

ZOBACZ TEŻ: NEWS: ORGANIZATOR ODWOŁUJE 24. EDYCJĘ ZŁOTEJ NITKI

Główne wydarzenia odbędą się w Centrum Promocji Mody. Pokazom towarzyszyć będą liczne wystawy, wykłady, warsztaty odbywające się na ASP oraz w różnych częściach miasta. Jednym z przedsięwzięć jest Academy of Young Designers, w ramach którego odbędą się następujące warsztaty:

– Warsztaty ilustracji Fashion Drawing
– Warsztaty dziennikarstwa modowego Fashion Writing 
– Warsztaty projektowania biżuterii Fashion Jewellery 
– Warsztaty fotografii Fashion Photography 
– Warsztaty dotyczące prawa autorskiego Fashion and Copyright 
– Warsztaty prezentujące najnowsze trendy tkaninowe Textile Trend

Na stronie internetowej www.lodzyoungfashion.com można znaleźć regulaminy poszczególnych konkursów oraz wszystkie informacje niezbędne do wzięcia w nich udziału. Termin zgłoszeń upływa 31 lipca 2017 r.

video

MMC - BACKSTAGE POKAZU JESIEŃ ZIMA 2016

tagi: LÓDŹ YOUNG FASHION 2017 | KONKURS | POLSCY PROJEKTANCI |

podobne artykuły