PL / EN
POKAZ KOLEKCJI STELLA MCCARTNEY JESIEŃ ZIMA 2012/13 – POMIĘDZY NOCĄ A DNIEM

POKAZ KOLEKCJI STELLA MCCARTNEY JESIEŃ ZIMA 2012/13 – POMIĘDZY NOCĄ A DNIEM

Stella McCartney poszukuje równowagi w chaotycznym świecie – zobacz najnowszą kolekcję brytyjskiej projektantki na sezon jesień zima 2012/13.

Stella McCartney – tak marka, jak i sama projektantka -  dojrzewa i rośnie w siłę z każdym sezonem. Jesienno-zimowa kolekcja Brytyjki jest kolejnym krokiem w rozwoju tej „artystki codzienności” – Stella bowiem jak nikt inny potrafi celebrować modę - jej codzienność, jej użyteczność i jej piękno.

 

Sama artystka podkreślała, że chciała zdefiniować współczesną kobietę, która czasem z nostalgią patrzy w przeszłość, spędzając wolne dni w wiejskiej posiadłości pośród wrzosowisk, ale zarazem nie wyobraża sobie życia z dala od zgiełku wielkiego miasta. Analogicznie, McCartney poszukiwała formuły łączącej ubiór dzienny z wieczorowym, próbując znaleźć równowagę pomiędzy tymi światami.

 

Kolekcja opiera się więc na kilku mocnych, bardzo stanowczych elementach – jest nim głęboka akwamaryna, amarantowe detale oraz, odwołujący się do tradycyjnej brytyjskiej mody tweed. Sylwetka raz jest bardzo kobieca, niemal dziewczęca, innym razem zaś silna, unisex, z poszerzanymi ramionami i prostokątnymi formami. Na szczególna uwagę zasługują płaszcze – zapinane asymetrycznie na suwak i bez kołnierza, za to w mocnych kolorach, oraz grubo plecione swetry. Nie zabrakło kilku sportowych detali, które mogły być echem projektów Stelli dla brytyjskiej drużyny olimpijskiej – całość jednak jest przede wszystkim niezwykle, w nowoczesny sposób kobieca.

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: pokaz mody | trendy jesien zima 2012/13 | Stella McCartney |

podobne artykuły