Logotyp serwisu lamode.info
POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI SALVATORE FERRAGAMO – WIOSNA-LATO 2011

POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI SALVATORE FERRAGAMO – WIOSNA-LATO 2011

Tego lata włoska marka Salvatore Ferragamo zaprasza wszystkich swoich fanów na rejs po Morzu Śródziemnym.

Męska kolekcja Salvatore Ferragamo jasno wskazuje na źródło inspiracji i ogólną ideą towarzyszącą linii – to mężczyzna podróżujący po wybrzeżu Morza Śródziemnego, który ma w sobie coś z Włocha, z Francuza i hiszpańskiego marynarza-zawadiaki. Ta nonszalancka elegancja to jedna z tendencji nieustannie obecnych w męskiej modzie, w myśl zasady, iż to co wytworne i szykowne, nigdy nie jest dopięte na ostatni guzik.

 

Linię w sezonie wiosna-lato 2011 zdominowała jasna paleta barw – głównie biel, jasnopopielate szarości i piaskowe beże, przełamywane granatem, brązem i żółtymi akcentami. Projektant włoskiej marki, Massimiliano Giornetti, zdecydował się na wprowadzenie deseni – poziomych pasków i klasycznych, pionowych prążków.

 

Warto również zwrócić uwagę na kroje – niejedno spojrzenie przyciągną szerokie spodnie garniturowe, rodem z lat 40. XX wieku. Dopasowane, dwu- i jednorzędowe marynarki powodują, że sylwetka nie traci na lekkości i smukłości. Całość kolekcji to wspomnienie elegancji minionych epok – nostalgia, ale także zabawa modą - zarówno dzisiejszą, jak i tą dawną.

tagi: pokaz | wiosna-lato 2011 | moda męska | Salvatore Ferragamo |

podobne artykuły