PL / EN
POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI DOLCE&GABBANA JESIEŃ ZIMA 2013/14

POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI DOLCE&GABBANA JESIEŃ ZIMA 2013/14

Kolejny wielki powrót na Sycylię. Tym razem duet Dolce&Gabbana zaczerpnął z niej motywy religijne czyniąc swój mediolański pokaz męskiej mody wystawnym nabożeństwem.

Sycylijski styl w interpretacji Dolce&Gabbana znamy już dobrze. Pokazywany był już w różnych odsłonach przez ostatnie kilka sezonów. Kontynuacją tego zamysłu był wczorajszy pokaz duetu podczas Mediolańskiego Tygodnia Mody Męskiej. Ponownie sycylijska kultura i ulica stały się głównymi punktami wyjścia dla kolekcji jesień zima 2013/14 jednak jej motywem przewodnim była wiara - wcześniej tylko momentami pojawiająca się w kolekcjach włoskiej marki. Po raz pierwszy kolekcja składa hołd oddaniu rodzinie, religii i miłości. Jest w niej więc zarówno romantyzm jak i pochwała pobożności.

 

Zatłoczony wybieg, w tle muzyka z filmów Felliniego i zwyczajni Sycylijczycy prezentujące najświeższe projekty marki, zupełnie inni niż znani nam dotychczas modele – niscy, muskularni, starsi a przy tym bardziej realni (duet praktykował taki zabieg już wcześniej m.in. w kampaniach reklamowych). Właśnie na przykładzie zwykłych mężczyzn, których znamy i spotykamy, na co dzień duet chciał pokazać kolekcję, która tak naprawdę (gdyby nie zaporowa cena) byłaby dla każdego. Bo jak nie potwierdzić perfekcji wykonania ich 3-częściowych garniturów? Ich idealne krawiectwo doceniła nie tylko szeroka klientela, ale także m.in. piłkarze włoskiej reprezentacji czy ulubieniec duetu – Leo Messi.

 

Motyw wiary, pobożności został jednak uchwycony w zupełnie innych projektach. Nawiązuje do niego zarówno ich fason, tkanina jak i szczegóły. Na pierwszy plan wysuwają się, zatem białe koszule z koronką przy szyi nawiązujące do szat chrzcielnych, pokryte ikonografią projekty z rękawami ¾  oraz szale na wzór stuły, ze złotym wykończeniem bezpośrednio nawiązujące do stroju księdza. Królują także charakterystyczne już dla marki od kilku sezonów gobelinowe kwiatowe motywy, które tym razem pojawiły się na marynarkach czy płaszczach.

 

Zakończenie zwieńczyło wyczuwalny kult nabożeństwa, w jakie zmienił się mediolański pokaz Dolce&Gabbana. Współgrające dekoracje – na początku wybiegu został ustawiony ołtarzyk z Maryją- podtrzymywały atmosferę, gdy w rytm kościelnych dzwonów w projektach z wizerunkiem Madonny oraz marynarkach z kwiatowymi stułami wyszli po raz ostatni modele.

 

Choć niektórym motywy zaczerpnięte z Sycylii zapewne się przejadły to trzeba przyznać, że akurat duetowi ta wiara różnie rozumiana (zarówno w sukces jak i ta uchwycona w projektach) opłaciła się po raz kolejny.

 

Kto z Was jeszcze nie obejrzał ostatniego pokazu D&G, koniecznie musi nadrobić!

 

http://www.dolcegabbana.com/dg/fashion-show/live-streaming-fashion-show-runway

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Dolce&Gabbana | kolekcja jesień zima 2013/14 | kolekcja męska |

podobne artykuły